Wiadomości z Chorzowa

Urząd Miasta pomoże chorzowskim producentom i sprzedawcom kwiatów

  • Dodano: 2020-11-05 09:45

Sytuacja z nagłym zamknięciem cmentarzy przez Premiera zaskoczyła sprzedawców, którzy każdego roku oferują swój asortyment w pobliżu nekropolii. Prezydent Miasta już w sobotę podjął decyzję o tym, że Urząd Miasta pomoże chorzowskim producentom i sprzedawcom kwiatów.

Do piątku 6 listopada Urząd Miasta czeka na wnioski przedsiębiorców, którzy chcą, aby Miasto Chorzów odkupiło od nich kwiaty. Producenci mogą liczyć na wsparcie do 5 tysięcy złotych. Sprzedawcy mogą uzyskać wsparcie w kwocie do 3 tysięcy złotych. Szczegóły dotyczące tej akcji oraz wniosek dla przedsiębiorców znajduje się tutaj: Ogłoszenia w sprawie zakupu kwiatów doniczkowych

Ponadto w czwartek 5 listopada, w godzinach 10:00 do 17:00, Urząd Miasta bezpłatnie oddaje płytę chorzowskiego rynku producentom i sprzedawcom kwiatów. Chorzowscy przedsiębiorcy związani z branżą, będą mogli wystawić swoje rośliny, a mieszkańcy wesprzeć ich kupując je w centralnym punkcie miasta. 
Odbędzie się to w pełnym reżimie sanitarnym: Obowiązkowe nawet w przestrzeni otwartej są maseczki. Zalecane jest ubranie rękawiczek ochronnych lub częste mycie i dezynfekcję rąk. Rynek jest duży - zachowajmy przynajmniej 1,5 metra odległości od innych oglądających i kupujących kwiaty!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.