Wiadomości z Chorzowa

Ustalono nową sieć publicznych przedszkoli w Chorzowie

  • Dodano: 2019-08-30 08:00, aktualizacja: 2019-08-29 23:37

Rada Miasta Chorzów ustaliła sieć publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Chorzowie. Jest kilka zmian w porównaniu z poprzednim rokiem, a sieć obejmuje aktualnie 28 placówek.

Wszystkie dzieci mają zapewniony dostęp do wychowania przedszkolnego

W uchwale przyjętej przez Radę Miasta Chorzów jest mowa m.in. o tym, że aktualna sieć przedszkoli zapewnia dostęp do wychowania przedszkolnego wszystkim dzieciom od 3. roku życia, które zamieszkują na terenie Chorzowa oraz przystąpiły do rekrutacji.

- Miasto na bieżąco w miarę posiadanych możliwości uruchamia nowe oddziały, które odpowiadają na potrzeby rodziców. Zgodnie z przepisami Prawa Oświatowego droga dzieci spełniających obowiązek przygotowania przedszkolnego oraz dzieci pięcioletnich nie przekracza 3 km. Ponadto Miasto niepełnosprawnym dzieciom zapewnia edukację przedszkolną dostosowując warunki do ich potrzeb. Dzieci realizują wychowanie i nauczanie w oddziałach integracyjnych, specjalnych, a także ogólnodostępnych – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Ofertę miasta uzupełniają placówki niepubliczne, które działają na terenie Chorzowa. 

Utworzono nowe oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych

Zmiany w sieci publicznych przedszkoli w Chorzowie dotyczą funkcjonowania Przedszkola nr 22, które zostało przeniesione do budynku przy ul. Głównej 21, w którym mieści się Szkoła Podstawowa nr 25. Został tam utworzony Zespół Szkolno-Przedszkolny, a przedszkole funkcjonuje w nowej, wydzielonej części budynku na dwóch kondygnacjach. Utworzono także pięć nowych oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, które uzupełniają brakujące miejsca w przedszkolach. 

Dodatkowe oddziały prowadzą następujące przedszkola:

  • Przedszkole Nr 1 – drugi oddział w budynku Szkoły Podstawowej Nr 14 przy ul. Podmiejskiej 62
  • Przedszkole Nr 3 – oddział w budynku Szkoły Podstawowej Nr 21 przy ul. Wolności 133
  • Przedszkole Nr 7 – oddział w budynku Szkoły Podstawowej Nr 17 przy ul. Łagiewnickiej 18
  • Przedszkole Nr 21 – oddział w budynku Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Ryszki 55
  • Przedszkole Nr 29 – oddział w budynku Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego przy ul. Harcerskiej 2 

Z uwagi na braki lokalowe i funkcjonowanie po reformie od września 2019 r. klasy 8-ej, zrezygnowano z prowadzenia oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 13 (oddział prowadzony przez Przedszkole nr 24) oraz w Szkole Podstawowej Nr 37 (oddział prowadzony przez Przedszkole nr 4). 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również