Wiadomości z Chorzowa

Usuwanie pojemników na odzież używaną, postawionych bez zgody właściciela terenu

  • Dodano: 2021-12-10 06:45, aktualizacja: 2021-12-10 06:50

Przypominamy, że nadal prowadzona jest akcja usuwania z terenów miejskich pojemników na odzież używaną, które znajdują się tam bez zgody właściciela. Miasto Chorzów nie wyraża zgody i nie ma zawartych żadnych umów dopuszczających wstawianie pojemników na odzież na działkach będących własnością miasta.

Usunięte pojemniki przekazywane są do zezłomowania, a zawarta w nich odzież kierowana jest do utylizacji. W związku z tym nie ma możliwości odzyskania takiego pojemnika.

Pojemniki, które znajdują się bezprawnie na terenach miejskich zostały już zewidencjonowane, w związku z tym każdy nowy przypadek podstawienia pojemnika będzie od razu zauważony i zostaną podjęte prawem przewidziane działania.

Jeżeli postawiłeś pojemniki na odzież w Chorzowie, i nie wiesz czy zająłeś bezumownie działkę miejską skontaktuj się z Urzędem Miasta. W przypadku samodzielnego usunięcia pojemników nie narażasz się na ich całkowitą utratę (zezłomowanie) i dodatkowe koszty.

W razie pytań w niniejszej sprawie prosimy o kontakt z Wydziałem Usług Komunalnych i Ekologii pod nr telefonu 32 416 50 28.

W sprawie zajmowania działek miejskich prosimy o kontakt z Wydziałem Zarządzania Nieruchomościami pod nr telefonu 32 4165425.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.