Wiadomości z Chorzowa

Usuwanie pojemników na odzież używaną, postawionych bez zgody właściciela terenu

  • Dodano: 2021-12-10 06:45, aktualizacja: 2021-12-10 06:50

Przypominamy, że nadal prowadzona jest akcja usuwania z terenów miejskich pojemników na odzież używaną, które znajdują się tam bez zgody właściciela. Miasto Chorzów nie wyraża zgody i nie ma zawartych żadnych umów dopuszczających wstawianie pojemników na odzież na działkach będących własnością miasta.

Usunięte pojemniki przekazywane są do zezłomowania, a zawarta w nich odzież kierowana jest do utylizacji. W związku z tym nie ma możliwości odzyskania takiego pojemnika.

Pojemniki, które znajdują się bezprawnie na terenach miejskich zostały już zewidencjonowane, w związku z tym każdy nowy przypadek podstawienia pojemnika będzie od razu zauważony i zostaną podjęte prawem przewidziane działania.

Jeżeli postawiłeś pojemniki na odzież w Chorzowie, i nie wiesz czy zająłeś bezumownie działkę miejską skontaktuj się z Urzędem Miasta. W przypadku samodzielnego usunięcia pojemników nie narażasz się na ich całkowitą utratę (zezłomowanie) i dodatkowe koszty.

W razie pytań w niniejszej sprawie prosimy o kontakt z Wydziałem Usług Komunalnych i Ekologii pod nr telefonu 32 416 50 28.

W sprawie zajmowania działek miejskich prosimy o kontakt z Wydziałem Zarządzania Nieruchomościami pod nr telefonu 32 4165425.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.