Wiadomości z Chorzowa

Utrudnienia na DTŚ przy Auchan jeszcze do poniedziałku. Zjazd z ul. Gałeczki w remoncie

  • Dodano: 2022-08-03 15:45

W trakcie weekendu drogowcy z Katowic przeprowadzili wymianę nawierzchni na estakadzie DTŚ nad ulicą Bracką. To jednak nie koniec robót. Do poniedziałku 8 sierpnia potrwają prace przy zjeździe na DTŚ z ul. Gałeczki.

W trakcie weekendu przejazd Drogową Trasą Średnicową w kierunku Chorzowa nie należał do łatwych. Katowiccy drogowcy zdecydowali się wymianę nawierzchni na estakadzie DTŚ nad Bracką. Remont jezdni dotyczył drogi od strony Chorzowa do centrum Katowic. Jednak prace remontowe nie zakończyły się w niedzielę wieczorem.

Remont fragmentów DTŚ na granicy Katowic i Chorzowa potrwa do poniedziałku

Katowickie przedsiębiorstwo Romus wykonuje właśnie uszorstnienie nawierzchni Drogowej Trasy Średnicowej na odcinku od zjazdu z ulicy Gałeczki aż do przejścia dla pieszych w pobliżu Auchan, a także po przeciwległej stronie – w wysokości marketu na pasie ruchu biegnącym w stronę Chorzowa. Prace w tym miejscu mają potrwać maksymalnie do poniedziałku, 8 sierpnia. Koszt wykonania remontu opiewa na 900 tysięcy złotych.

Celem śrutowania nawierzchni „średnicówki” jest poprawa właściwości przeciwpoślizgowych nawierzchni asfaltowych. W ten sposób na wspomnianych odcinkach zwiększy się bezpieczeństwo ruchu drogowego, dzięki utrzymaniu właściwej trajektorii jazdy i skróceniu drogi hamowania.


 

Komentarze (2)    dodaj »

  • Użytkownik

    Zakończenie prac w poniedziałek 8 sierpnia, którego roku? Bo jest wtorek a na DTŚ w obydwu kierunkach zwężenie do jednego pasa a korki kilometrowe....

  • MaTT

    Wystarczy jechać wolniej dostosowując prędkość do warunków na drodze i mieć bieżnik na oponach. No i fajnie nie jest walić lewym pasem, a potem szybko ścinać na prawą stronę ;)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również