Wiadomości z Chorzowa

Villa Reden w finale The Plan Awards 2021 jako jeden z 20 najlepszych budynków na świecie!

  • Dodano: 2021-08-22 11:00

Znowu jest głośno o jednej z inwestycji w Chorzowie. Wcześniej informowaliśmy, że Villa Reden znalazła się na krótkiej liście finałowej jako jedyna z Polski w swojej kategorii w konkursie THE PLAN AWARDS 2021, a teraz okazuje się, że awansowała do finału The Plan Awards 2021 jako jeden z 20 najlepszych budynków na świecie!

Budynek nominowany w wielu konkursach

O sukcesie poinformował Maciej Franta, projektant obiektu. Villa Reden to niesztampowy, wyjątkowy galeriowiec położony w okolicy chorzowskiego Parku Śląskiego. Macieja Franta postanowił wpisać budynek w drzewostan. Położona jest przy ul. Lwowskiej 34, na Wzgórzu Redena, w sąsiedztwie zabytkowego, drewnianego kościoła św. Wawrzyńca. W apartamentowcu znajduje się 8 mieszkań o powierzchni od 54 do 72 metrów kwadratowych i cztery klatki schodowe. To najwyższej jakości budownictwo klasy premium. Inwestorem jest firma Webolit Nieruchomości. 

- Elegancki apartamentowiec nie tylko doskonale wpisuje się w zieloną okolicę Parku Śląskiego, ale swoim wyglądem jednocześnie nawiązuje do przedwojennych willi, które znajdują się w otoczeniu inwestycji. Charakterystyczne dla tego projektu są również duże tarasy, które zostały umieszczone przy każdym mieszkaniu – podkreśla Jakub Żbik z Webolik Nieruchomości w mediach społecznościowych.

Inwestycja zlokalizowana jest w cichej okolicy, blisko natury. Wyjątkowa fasada kryje równie eleganckie wnętrze, urządzone ze smakiem. Pomieszczenia są wysokie, jasne i przestronne. Okna mieszkań wychodzą na park. 

- Najbliższe sąsiedztwo Villi Reden to nie budynki i otaczająca infrastruktura tylko wspaniały drzewostan, który mimo bardzo dużego zbliżenia do budynku i jego elewacji udało się uratować i wykorzystać jako dodatkowy detal architektoniczny budynku. Pnie drzew oraz gałęzie praktycznie dotykają tarasów dzięki czemu przyszli użytkownicy mogą w sposób namacalny poczuć naturę w swojej prywatnej przestrzeni – czytamy na facebookowym profilu Franta Group.


Przypomnijmy też, że Villa Reden otrzymała nominację w 22. edycji konkursu publiczności Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2021. W tegorocznym plebiscycie biorą udział łącznie 32 zgłoszone propozycje obiektów zrealizowanych w ciągu ostatniego roku. Głosowanie trwa do 30 sierpnia. Głosy na Villę Reden można oddać na stronie internetowej plebiscytu NPP Śląskie. Głosowanie mieszkańców trwa do 30 sierpnia - lepiej się pospieszyć!

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu NPP 2021 połączone z ogłoszeniem wyników w konkursie Architektura Roku oraz wręczeniem nagród również zeszłorocznym laureatom będzie miało miejsce się jesienią w ramach obchodów Śląskich Dni Architektury.

Villa Reden w finale The Plan Awards 2021 jako jeden z 20 najlepszych budynków na świecie!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również