Wiadomości z Chorzowa

W Chorzowie Batorym otwarto pierwszy w mieście pumptrack

  • Dodano: 2019-10-10 10:45

Przy ulicy Długiej w Chorzowie Batorym otwarto pierwszy w mieście pumptrack, czyli specjalnie przygotowany asfaltowy tor z muldami do jazdy na rowerze, hulajnodze czy rolkach. To inwestycja zrealizowana z Budżetu Obywatelskiego Chorzowa.

Pumptrack w Chorzowie ma 37 przeszkód i trzy tory jazdy

Takiego miejsca w Chorzowie dotychczas nie było. Na rogu ulic Długiej i Gałeczki, przy Drogowej Trasie Średnicowej, otwarto pumptrack, czyli rowerowy plac zabaw. Chorzowski pumptrack ma 37 przeszkód i trzy różne tory jazdy. Jeden z nich szybki i przygotowany do ćwiczenia techniki jazdy, gdzie jeśli dobrze wykorzysta się przeszkody, to... nie trzeba pedałować. Jest też tor przygotowany dla początkujących rowerowych akrobatów oraz tor przeznaczony dla małych dzieci,  które dopiero zaczynają przygodę z rowerem czy hulajnogą. 

Pumptrack to inwestycja z Budżetu Obywatelskiego Chorzowa

Na pierwszy chorzowski pumptrack trzeba było czekać dwa lata, bo to projekt wybrany w Budżecie Obywatelskim Chorzowa w 2017 roku. Tor wykonany jest z asfaltu, a koszt tej inwestycji to ponad 400 tys. złotych. Wcześniej, w tym miejscu, pomiędzy ulicą Długą a DTŚ były nieużytki. W planach jest dalsze zagospodarowanie tego miejsca, będą tutaj ławki i więcej zieleni. 

Pierwsze pumptracki powstały w latach 70. i 80. ubiegłego wieku, jako trasy dla rowerzystów BMX. Nazwa pumptrack nawiązuje do ruchu podczas pompowania, który przypomina sylwetka rowerzysty podczas jazdy na tym torze, wykonując ruch góra-dół.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.