Wiadomości z Chorzowa

W Chorzowie Batorym powstał nowy plac zabaw

  • Dodano: 2019-10-07 12:00

Na styku ulic Podmiejskiej i Odrodzenia w Chorzowie Batorym powstał integracyjny plac zabaw. To inwestycja w ramach Budżetu Obywatelskiego Chorzowa. 

Na Starym Osiedlu w Chorzowie Batorym, gdzie powstał integracyjny plac zabaw, znajdują się min.: Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkoła Podstawowa nr 14 z klasami specjalnymi dla dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera oraz Fundacji Spectrum Liberi, która zajmuje się dziećmi z autyzmem. Dlatego wybrano właśnie taką lokalizację dla tej inwestycji.

- Dzięki zabawie dzieci ćwiczą równowagę, uczą się kontrolować swoje ciało. Poznają ograniczenia swoje jak i swoich rówieśników. Ze względu na położenie w/w terenu, integracyjny plac zabaw byłby świetnym uzupełnieniem doskonalenia swoich umiejętności psychofizycznych przez dzieci z tych właśnie placówek jak i wszystkich zamieszkujących w tym rejonie – argumentowano w zgłoszeniu do ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa.

W ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 wybrano także budowę placu zabaw u zbiegu ulic Siemianowickiej i Kasprowicza w Chorzowie Starym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również