Wiadomości z Chorzowa

W Chorzowie kręcone są sceny do hitowego serialu obyczajowego TVP "Stulecie Winnych"

  • Dodano: 2019-09-11 09:15, aktualizacja: 2019-09-19 22:03

Powstaje drugi sezon hitowego serialu obyczajowego TVP "Stulecie Winnych". Filmowcy zawitali przy jego realizacji także na Śląsk. Warszawę czasów okupacji "grają" Chorzów i Gliwice. Wczoraj plan zdjęciowy ulokowano przy ulicy Sobieskiego.

W Chorzowie nagrywano wczoraj sceny do serialu Stulecie Winnych. Plan zdjęciowy ulokowano przy ulicy Sobieskiego. Kilka tygodni temu sceny do serialu nagrywano także przy ul. Krakusa. Kolejne ujęcia kręcone są także w innych miastach m.in.: w Gliwicach i Katowicach.

Przypomnijmy, że serial "Stulecie Winnych" powstał na motywach powieści, trylogii Ałbeny Grabowskiej. Telewizyjna adaptacja książki skupia się na losach rodziny Winnych z podwarszawskiego Brwinowa, która została wpleciona w dramatyczne wydarzenia XX wieku. Akcja serialu rozpoczyna się z chwilą wybuchu I wojny światowej i trwa sto lat - do czasów współczesnych. Pierwszy sezon obejmował lata 1914 - 1939. S

W serialu występują między innymi Kinga Preis i Jan Wieczorkowski. W drugim sezonie pojawią się także na ekranie na pewno Rafał Fudalej oraz Stefan Pawłowski.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Fritz

    Jak słyszę TVP to mi się zbiera na wymioty.

  • Jolcia

    Mam to samo! A taka kiedyś mądra telewizja to była!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również