Wiadomości z Chorzowa

W Chorzowie kręcone są sceny do hitowego serialu obyczajowego TVP "Stulecie Winnych"

  • Dodano: 2019-09-11 09:15, aktualizacja: 2019-09-19 22:03

Powstaje drugi sezon hitowego serialu obyczajowego TVP "Stulecie Winnych". Filmowcy zawitali przy jego realizacji także na Śląsk. Warszawę czasów okupacji "grają" Chorzów i Gliwice. Wczoraj plan zdjęciowy ulokowano przy ulicy Sobieskiego.

W Chorzowie nagrywano wczoraj sceny do serialu Stulecie Winnych. Plan zdjęciowy ulokowano przy ulicy Sobieskiego. Kilka tygodni temu sceny do serialu nagrywano także przy ul. Krakusa. Kolejne ujęcia kręcone są także w innych miastach m.in.: w Gliwicach i Katowicach.

Przypomnijmy, że serial "Stulecie Winnych" powstał na motywach powieści, trylogii Ałbeny Grabowskiej. Telewizyjna adaptacja książki skupia się na losach rodziny Winnych z podwarszawskiego Brwinowa, która została wpleciona w dramatyczne wydarzenia XX wieku. Akcja serialu rozpoczyna się z chwilą wybuchu I wojny światowej i trwa sto lat - do czasów współczesnych. Pierwszy sezon obejmował lata 1914 - 1939. S

W serialu występują między innymi Kinga Preis i Jan Wieczorkowski. W drugim sezonie pojawią się także na ekranie na pewno Rafał Fudalej oraz Stefan Pawłowski.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Fritz

    Jak słyszę TVP to mi się zbiera na wymioty.

  • Jolcia

    Mam to samo! A taka kiedyś mądra telewizja to była!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.