Wiadomości z Chorzowa

W Chorzowie powstaje miejska dżungla

 • Dodano: 2019-04-09 08:00, aktualizacja: 2019-04-09 08:08

Ściana roślin, egzotyczne obrazy i liście wijące się wzdłuż chodnika - tak wygląda nowe miejsce spotkań dla młodych chorzowian.

Przy ulicy Wolności 3 powstała strefa zwana #Wolka. Uczniowie i studenci będą mogli napić się tam darmowej kawy lub herbaty i wziąć udział w warsztatach.

8 kwietnia odbyła się konferencja prasowa, na której opowiedziano o szczegółach tego miejsca i działaniach związanych z Młodzieżową Radą Miasta. W konferencji wzięli udział: Zastępca Prezydenta Miasta Marcin Michalik, Rzeczniczka Prasowa Karolina Skórka, młodzieżowi radni: Konrad Krause, Piotr Strusz, Mikołaj Winiarski, a także projektanci wnętrza: Paweł Sobczak i Przemek Duda.

Strefa młodych #Wolka to przytulny kącik w lokalu, w którym działa projekt CUMA (obecnie trwają procedury przetargowe na wyłonienie operatora drugiej części tego projektu). Chorzowscy artyści Paweł i Przemek postanowili bezpłatnie zaaranżować wnętrze i dokonać remontu części lokalu. W pracach remontowych wspomogli ich radni Młodzieżowej Rady Miasta, dla których #Wolka będzie nową siedzibą. 

Oficjalne otwarcie #Wolki odbędzie się 11 kwietnia o godzinie 16:30. Wielkie otwarcie rozpocznie się od warsztatów beatboxu, potem wystąpią Głosy Batorego i Szklane Oczy. Na uczestników inaguracji czekają upominki, poczęstunek i napoje. Więcej informacji tutaj: https://www.facebook.com/events/384094382434881/

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Ani mloda ani stara

  A Państwo jak bylo w młodym wieku to na pewno "starych" na plecach nosiliście.

 • Mama

  A może "starzy" zwrócą się do prezydenta o windy!!! Co to młodzi służący????

 • Max

  Może młodzi wybudowaliby starym windy w chorzowskich domach zamiast siedzieć i ględzić o [...]erelach.

 • :)

  Świetna inicjatywa! Założę się, że nie tylko ludzie młodzi mogą tam spędzić wolne chwile. Myślę, że i Dla Pana znajdzie się miejsce, dlatego nie ma co żałować tylko się cieszyć. Małymi kroczkami do celu. Może w tym właśnie miejscu odbędą się warsztaty na których będzie się szukać rozwiązań związanych z przemieszczaniem się osób w podeszłym wieku ? Bądźmy dobrej myśli

 • ares

  po co windy, niech na plecach noszą

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.