Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Wraca wspólny bilet w Parku Śląskim

  • Dodano: 2019-04-08 10:45, aktualizacja: 2019-04-29 05:50

Płacisz raz i w sezonie 2019 wchodzisz do wszystkich atrakcji Parku Śląskiego! Legendia, śląskie ZOO, kolejka Elka, Skansen i Stadion Śląski – tego doświadczysz w ramach wspólnego biletu!

Świetna okazja dla wszystkich, którzy chcą spędzić czas w ciekawych zakamarkach Parku Śląskiego! Zarząd Parku Śląskiego w porozumieniu z władzami wszystkich obiektów działających na terenie WPKiW postanowił wprowadzić jedną, wspólną opłatę za wejście i korzystanie ze wszystkich atrakcji. 

Dziś, 8 kwietnia rozpoczęła się sprzedaż wspólnego biletu na sześć różnych atrakcji w sezonie 2019. 

Korzyści jest wiele: nie dość, że oszczędzamy od 56 do 255 zł (w zależności, czy kupimy bilet indywidualny czy rodzinny), to jeszcze nie tracimy czasu w kolejkach. Korzystać z biletu możemy od momentu zakupu aż do 31 października – przekonuje Łukasz Buszman, rzecznik spółki Park Śląski.

Park Śląski – atrakcje dostępne na wspólnym bilecie

Na jakich obiektach jest ważny nowy, wspólny bilet?

  • Kolejka linowa Elka
  • Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko
  • Śląski Ogród Zoologiczny
  • Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie
  • Stadion Śląski (obowiązuje podczas zwiedzania „Kotła Czarownic” w towarzystwie przewodnika, nie dotyczy imprez ani meczów na stadionie)

Dzięki tej wejściówce, Park Śląski może stać się miejscem regularnej rozrywki dla rodzin, przez cały sezon wiosenno-letni. Już w zeszłym roku odnotowaliśmy dwukrotny wzrost sprzedaży biletów. Jesteśmy przekonani, że w tym roku ten pozytywny dla nas trend jeszcze się umocni. Zwłaszcza, że do wykorzystania będzie więcej niedziel niehandlowych – tłumaczy Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego.

To siódmy sezon istnienia wspólnego biletu na najważniejsze atrakcje Parku Śląskiego. Raz kupiona wejściówka zachowuje ważność do 31 października. Właściciel biletu, dzięki jego kupnie nie traci czasu w kolejkach i oszczędza pieniądze.

Wspólny bilet w Parku Śląskim – ile kosztuje?

Koszt zakupu wspólnej wejściówki dla jednej osoby to 110 złotych, co pozwala zaoszczędzić 56 złotych (zakupione osobno bilety na wszystkie z oferowanych atrakcji to suma 166 złotych). Bilet rodzinny (2 dorosłych plus 2 dzieci) kosztuje 300 złotych. To oszczędność jest naprawdę duża – w kieszeni zostaje nam aż 255 zł (bilety dla całej rodziny, kupione oddzielnie, to koszt 555 złotych).

Bilet jest dostępny w kasie dyrekcji parku, w kasie skansenu, na obu stacjach kolejki linowej „Elka”, a także on-line, na stronie internetowej: sklep.parkslaski.pl.

WAŻNE! Wejściówka umożliwia do jednorazowego wejścia do Legendii, Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, Śląskiego Parku Linowego i Muzeum „ Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” oraz przejażdżki w jedną stronę „Elką” i zwiedzania z przewodnikiem Stadionu Śląskiego. 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Peter

    CZY NIE ZA TANIO ?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.