Wiadomości z Chorzowa

W Chorzowie powstał wyjątkowy mural. Ma umilić czas najmłodszym [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-10-19 11:30

Na ścianie Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie powstał wyjątkowy mural. Ma on umilać czas najmłodszym pacjentom szpitala.

Mural na ścianie szpitala dziecięcego przy ul. Truchana

Zakończono prace nad muralem, który znalazł się na jednej ze ścian szpitala dziecięcego znajdującego się przy ul. Truchana w Chorzowie. 

– Rusztowanie zdemontowane, a to oznacza, że malowanie skończone! Od teraz ścianę naszego szpitala dziecięcego przy ul. Truchana zdobi przepiękny mural – dobra nowiną podzielił się w mienioną niedzielę Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Jak dodaje Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie, malunek ma umilić pobyt najmłodszym pacjentom szpitala i wywołać miech na ich twarzach. 

Kolorowy malunek przedstawia trójkę dzieci w różnym wieku, przebraną za lekarza, pielęgniarkę i ratownika medycznego. Autorem tego niezwykłego dzieła jest Czerwony Pies.

– Specyficzne wymiary ściany sprawiły, że układ dzieci, komponując je w przestrzeń wg wzrostu, okazał się idealnym rozwiązaniem – przekazuje poprzez media społecznościowe "Czerwony Pies", autor malunku.

Oficjalne odsłonięcie muralu i minipiknik

Oficjalne otwarcie muralu w szpitalu dziecięcym połączone z konferencją prasową odbędzie się w najbliższy piątek 21 października o godzinie 9:00 na dziedzińcu szpitala przy ul. Truchana 7. 

Wydarzeniem towarzyszącym będzie minipiknik dla dzieci. Na miejscu obecni będą strażnicy miejscy wraz z maskotką "Zebrą Basią" i maskotka Ruchu Chorzów "Adler". Dodatkowo pojawi się wóz strażacki i maskotka "Żarek", a także ambulans, przy którym odbędzie się pokaz pierwszej pomocy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również