Wiadomości z Chorzowa

W Chorzowie ruszył konkurs „Lokal na kulturę”

  • Dodano: 2019-11-12 07:00, aktualizacja: 2019-11-10 22:06

Prowadzisz działalność artystyczną? Masz pomysł na własną galerię czy klub dyskusyjny?  W Chorzowie znajdziesz miejsce na taką aktywność w centrum miasta i to po preferencyjnych cenach. Ruszył tu konkurs „Lokal na kulturę”.

W „Lokalu na kulturę” będzie można zarabiać

Zgodnie z zasadami konkursu miejskie lokale przeznaczone są do wynajęcia na prowadzenie działalności kulturalnej, artystycznej, twórczej, aktywizacyjnej oraz ekologicznej. Można będzie także zarobić na działalności uzupełniającej, np. gastronomicznej.

- Głównym kryterium uczestnictwa w przetargu ofert jest przedstawienie ciekawej propozycji działalności kulturalnej, która korzystnie wpłynie na rozwój oferty kulturalnej dla mieszkańców Chorzowa oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku miasta – czytamy w ogłoszeniu o konkursie.

Czynsz w „Lokalu na kulturę” od 6 do 8 zł za metr kwadratowy

W pierwszej edycji „Lokalu na kulturę” w Chorzowie zaproponowano trzy miejsca: przy ul. Wolności 60, Jagiellońskiej 3 i Sobieskiego 10.

- Zaproponowaliśmy minimalną stawkę za metr kwadratowy na poziomie od 6 do 8 złotych. To lokale w ś cisłym centrum miasta, dlatego na wolnym rynku ich najem kosztowałby znacznie więcej – tłumaczy Mariola Roleder, zastępca prezydenta Chorzowa.

Oferty można zgłaszać do 28 listopada w Wydziale Zasobów Komunalnych Urzędu Miasta Chorzów. Komisja, która będzie je oceniała, skupi się na ciekawych, innowacyjnych pomysłach związanych z szeroko pojętą działalnością kulturalną. Wpływ na wybór będzie miało również doświadczenie oferenta, jego osiągnięcia, wstępna koncepcja zagospodarowania lokalu i kwota zaoferowanej stawki czynszowej. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.