Wiadomości z Chorzowa

W Chorzowie urzędową przesyłkę dostarczy goniec. Tak ma być taniej niż przez Pocztę Polską

 • Dodano: 2020-02-22 11:30, aktualizacja: 2020-02-23 13:35

Chorzowski Urząd Miasta zatrudnił gońców. Osiem osób zajmuje się teraz doręczaniem przesyłek wychodzących z ratusza. Tak ma być taniej, niż przy korzystaniu z usług Poczty Polskiej. 

Urząd Miasta Chorzów rocznie wysyła ok. 70 tys. przesyłek

Chorzowscy urzędnicy rocznie wysyłają około 70 tys. przesyłek, a korespondencja z Urzędu Miasta  często się kumuluje się w krótkim czasie – m.in. przy okazji akcji podatkowej. Wydatki związane z dostarczaniem urzędowych listów rosną z roku na rok i są coraz większym obciążeniem dla budżetu miasta – informuje, wydawany przez chorzowski magistrat, miesięcznik Twój Chorzów.

- Przepisy mówią o tym, że korespondencję urzędową wymagającą potwierdzenia odbioru dostarczać może jedynie Urząd Miasta lub Poczta Polska, dlatego nie ma możliwości zlecenia tego zadania podmiotom komercyjnym – czytamy na łamach urzędowego biuletynu.

Doręczanie urzędowych przesyłek w Chorzowie kosztuje ponad pół miliona złotych rocznie

Doręczenie jednej przesyłki za potwierdzeniem odbioru w Poczcie Polskiej kosztuje 8 złotych. Mnożąc to przez liczbę wysyłanej przez chorzowski magistrat korespondencji daje to 560 tys. złotych rocznie! W poszukiwaniu oszczędności miasto ponownie zatrudniło gońców, którzy do 2018 roku dostarczali mieszkańcom część urzędowej korespondencji. 

Pracę w charakterze urzędowego gońca rozpoczęło w Chorzowie 8 osób. Na raz na próbę – do końca marca. Jeżeli takie rozwiązanie przyniesie prognozowane oszczędności, gońcy zostaną zatrudnieni na stałe w Urzędzie Miasta Chorzów.
 

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Gyt

  Nie ma gorszej firmy od poczty polskiej.

 • Nn

  Zdecydowanie lepiej niż poczta. Poczta zostawia tylko awizo. Chyba chodzą z "gotowcami".

 • Artur

  To prawda ;)

 • Artur

  Instytucja panstwowym jest za drogo korztac z uslug innych instytucji panstwowych...czyzby cos tu zle dzialalo ?

 • Haah

  Pewnie znajomi urzędników itp

 • Gabi

  Haha najpierw pozwalniali gońców a teraz ma powrót zatrudniaja ale news .Przez lata byli gońce w Chorzowie .Na cały etat.Teraz zatrudnia na umowa śmieciowa .

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.