Wiadomości z Chorzowa

Wyburzono Wioskę Rybacką w Parku Śląskim

  • Dodano: 2020-02-21 14:45

Wioska Rybacka, która stała obok Kanału Regatowego w Parku Śląskim, została wyburzona. Restauracja nie funkcjonowała już od dwóch lat, a budynek zagrażał bezpieczeństwu gości chorzowskiego parku.

Wioska Rybacka działała w Parku Śląskim przez kilkanaście lat. Restaurację prowadził Mikołaj Rykowski, który jest także organizatorem największych w regionie wigilii i śniadań wielkanocnych dla osób samotnych. W ostatnich latach interes zaczął jednak podupadać, a przedstawiciele Parku Śląskiego informowali, że restaurator zalega z opłatami za dzierżawę. 

- Wioska Rybacka ostatni raz działała w sezonie 2018. Od tego momentu obiekt nie funkcjonował, a jego już wtedy nie najlepszy stan techniczny stopniowo się pogarszał. Istniało realne zagrożenie dla osób przebywających w jego pobliżu. W ostatnich tygodniach w obiekcie schronienie znajdowali bezdomni – informuje Park Śląski.

Wioska Rybacka zagrażała bezpieczeństwu gości Parku Śląskiego

Władze Parku Śląskiego obawiały się, że przebywający w budynku bezdomni zaprószą ognień. To mogło zagrażać gościom parku oraz kolejce linowej „ Elka”, która przebiega tuż nad budynkiem – dlatego podjęto decyzję o jego wyburzeni.

- Jesteśmy przekonani, że przestrzeń Parku Śląskiego na tym zyska, zwłaszcza, że jednym z ważnych elementów Programu Modernizacji, który jest obecnie realizowany na terenie Parku Śląskiego, jest przebudowa pobliskiego Kanału Regatowego – podkreślają przedstawiciele Parku Śląskiego.

W okolicy Kanału Regatowego pozostał jeszcze jeden budynek, który zdecydowanie psuje estetykę Parku Śląskiego. To dawny klub Sun Beach, który siedem lat temu zakończył działalność i od tego czasu budynek popada w ruinę. 

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Armando

    Mikolaj Rykowski jest takze winien wielu osoba pieniadze, ktorych nie mial zamiaru nigdy splacic, sporo z tych osob wygralo juz sprawy w sadzie z nim i jego zona, teraz siedzi w fundacji bo fundacje to fajny biznes. Ten gosc to jest bezczelny cwaniak o czym malo kto wie, a ludzie mysla ze zloto czlowiek bo wigilie organizuje.

  • On

    Ty chyba sie mozgiem z pulokiem zamieniles

  • Krystyna

    Dobra wiafomość

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.