Wiadomości z Chorzowa

W chorzowskim ZOO na świat przyszła czerwona panda!

  • Dodano: 2022-07-18 14:00

Para rudych pand mieszkających w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym została rodzicami! Maleństwo urodziło się w połowie czerwca i cały czas przebywa pod opieką kochającej mamy.

Cud narodzin

Lasya i Ping, para pand rudych mieszkająca w chorzowskim ZOO, doczekała się kolejnego potomka. W połowie czerwca na świat przyszła kolejna mała panda. Pracownicy ZOO po raz pierwszy sfotografowali maleństwo na początku lipca, gdyż czujna mama nie opuszczała swojego potomka na krok.

Nie porusza się jeszcze samodzielnie

Mimo że od narodzin maleństwa minęło już trochę czasu, mała panda nie porusza się jeszcze samodzielnie. Pracownicy ZOO zapewniają, że jest to całkowicie normalne, gdyż pandzie maluchy wychodzą samodzielnie z gniazda po około 3 miesiącach. 

- Przez pierwszy tydzień mama spędza z nimi nawet 90% czasu. Po tygodniu pozostawia młode same w gnieździe odwiedzając je co kilka godzin. Karmią je, myją oraz czyszczą gniazdo. Pierwsze spacery około 3-miesięcznego malucha odbywają się zwykle nocą, pod uważną opieka mamy. – czytamy we wpisie chorzowskiego ZOO  w mediach społecznościowych.

Miłośnicy małych pand mają okazję zobaczyć maleństwo na żywo – trzeba jednak trafić na dobry moment. Mama małej pandy, Lasya, co jakiś czas przenosi swojego potomka do innej kryjówki – to jedyna szansa, aby zobaczyć maleństwo. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również