Wiadomości z Chorzowa

W disc golfa można już grać obok kąpieliska Fala

  • Dodano: 2013-08-29 10:45

Disc golf (zwany również frisbee golfem) to sport, który od 35 lat robi furorę za oceanem, a już teraz zagościł na stałe w Parku Śląskim. Dziś oficjalnie otwarto pole do tej gry. Powstało obok kąpieliska Fala. Do dyspozycji zawodników jest dziewięć koszów.


Skąd pomysł na disc golfa w parku?

- Chcemy promować nowe formy aktywności, dostępne dla wszystkich. W disc golfa mogą grać ludzie w każdym wieku, niezależnie od kondycji fizycznej i pory roku – mówi Filip Żok, który przygotował nową atrakcję.

– To jedyne pole do gry w regionie, dlatego warto z niego skorzystać. Będzie ogrodzone i dostępne bezpłatnie. Planujemy także udostępnienie sprzętu, ze względu na małą popularność sportu w Polsce.

POZNAJ ZASADY, REGULAMIN I POBIERZ KARTĘ DO ZAPISYWANIA WYNIKÓW

Zasady gry podobne są do tradycyjnego golfa. Jednak piłeczkę i kij zastępuje specjalny dysk, a zamiast dołka jest kosz. Celem rozgrywki jest umieszczenie dysku w koszu, w jak najmniejszej liczbie rzutów. Jeśli nie trafimy, kolejne rzuty wykonujemy z miejsca, gdzie nasz dysk wylądował.

Dodatkowo, na stronie parku będzie można pobrać kartę gry oraz zapoznać się z dokładnymi jej zasadami. Jan Szczyra, który od paru lat jest z disc golfem za pan brat i grywał m.in. w USA, Francji i Czechach, uważa że to świetny sposób na aktywny wypoczynek i ucieczkę od codziennych problemów.

– Wymaga koncentracji, precyzji, skupienia, przy jednoczesnym uczuciu rozluźnienia. Równie ważny jest element zdrowej rywalizacji i zabawy. Nie miałem okazji grać w Polsce, dlatego tym bardziej wyczekiwałem takiego pola do gry.

Szczegółowe zasady, regulamin oraz mapę można znaleźć na tablicach przy polu do gry oraz na stronie internetowej aktywnie.parkslaski.pl, w zakładce disc golf. Ze strony można również pobrać kartę do gry, która ułatwi zapisywanie wyników. Osoby, które nie posiadają własnych dysków, mogą je wypożyczyć w Hali Wystaw „Kapelusz". Za korzystanie z kompletu 3 dysków (długodystansowego, średniodystansowego i do rzutów precyzyjnych) zapłacimy 5 zł za godzinę lub 10 zł za 3 godziny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również