Wiadomości z Chorzowa

W Dziennym Domu Pobytu zepsuła się winda. Bez niej placówka nie może działać

  • Dodano: 2022-02-08 06:15, aktualizacja: 2022-02-08 06:36

Dzienny Dom Opieki daje schronienie wielu osobom niepełnosprawnym. Niestety, w ośrodku zepsuła się winda, bez której funkcjonowanie placówki jest niemalże niemożliwe. Koszty naprawy są na tyle wysokie, że pracownicy DDP proszą o wsparcie finansowe.

Schronienie dla schorowanych

Ośrodek Wsparcia - Dzienny Dom Pobytu Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło to wyjątkowe miejsce na mapie Chorzowa. Codziennie zapewnia opiekę osobom powyżej 24. roku życia, niepełnosprawnym w stopniu znacznym i głębokim, wymagającym ciągłej opieki. Ośrodek organizuje dla swoich podopiecznych różne aktywności i wydarzenia. Trudno wyobrazić sobie działanie takiego miejsca bez windy – niestety obecnie ośrodek mierzy się właśnie z takim problemem. 

Codzienność bez windy

Większość podopiecznych ośrodka porusza się na wózkach inwalidzkich, więc winda w Dziennym Domu Opieki jest czymś niezbędnym. Sytuację komplikuje fakt, że ośrodek znajduje się na piętrze – na ten moment pracownicy sami muszą transportować podopiecznych po schodach. Wykonany przegląd konserwacyjny windy wykazał, że konieczna jest wymiana suwaków drzwi kabinowych, rygla oraz oleju w agregacie hydraulicznym. Niestety, placówka nie jest w stanie pokryć kosztów naprawy, wycenionej na 7400 złotych.

Aby ośrodek mógł normalnie funkcjonować, pracownicy proszą ludzi o dobrych sercach o wsparcie finansowe. Datki o dowolnej wysokości można wpłacać na konto Dziennego Domu Opieki lub poprzez zbiórkę internetową na platformie Się Pomaga. 

WESPRZYJ ZBIÓRKĘ

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jolka

    Miałam kiedyś sąsiada ,który na 4 piętro skakał na jednej nodze ,bo drugą mu ucięli i dawał radę ,bo musiał . Nikt nie chciał z partera się z nim zamienić . To jest prawdziwe życie w Chorzowie !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również