Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

W kampusie Uniwersytetu Śląskiego w Chorzowie otwarto strefę aktywności

  • Dodano: 2019-06-18 12:00

Boiska do siatkówki i koszykówki, siłownia zewnętrza, słup wspinaczkowy oraz plac zabaw – w kampusie Uniwersytetu Śląskiego w Chorzowie, przy ulicy 75. Pułku Piechoty, otwarto wielofunkcyjną strefę aktywności. 

Strefa aktywności powstała dzięki współpracy uczelni i miasta

Nowoczesną strefą aktywności w chorzowskim kampusie planowano od kilku lat. Projekt udało zrealizować się dzięki współpracy Uniwersytetu Śląskiego i Urzędu Miasta Chorzów. 

- Projekt zagospodarowania przestrzeni przygotowała pracownia SLAS Architekci z Katowic. Strefa została zaprojektowana z myślą o atrakcyjności dla użytkowników z każdej grupy wiekowej, a także osób z niepełnosprawnościami. Nowoczesna przestrzeń ma być miejscem spotkań, w którym różnorodność atrakcji pozwala na spędzanie czasu w interesujący sposób – podkreślają przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego.

Chorzowski skwer będzie służył nie tylko studentom

Uczelniany skwer wraz ze strefą aktywności powstał w sąsiedztwie Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych, ale będzie służył nie tylko studentom. To ma być miejsce relaksu i integracji także dla mieszkańców Chorzowa. Są tu boiska czy siłownia, ale także plac zabaw dla dzieci czy plenerowa stołówka, gdzie można zjeść drugie śniadanie i urządzić piknik. 

Koszt inwestycji to ponad milion złotych. Projekt został dofinansowany między innymi ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki z Programu Rozwoju Ponadlokalnej Infrastruktury Sportowej – Pilotaż Edycja 2017. 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Wanda

    Może i cenna inicjatywa. Mam pewną wątpliwość: plac zabaw dla dzieci wraz z stołem i miejscem do grillowania: śmierdzi, dorośli wyjęli alkohol. Wokół Pomnika 75 Pułku Piechoty sporo trawiastej przestrzeni po której hasają psy w pogoni za przedmiotami rzucanymi przez właścicieli. Psiarnia bez przeszkód defekuje (wypróżnia się na trawę). SM tu nie zagląda.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.