Wiadomości z Chorzowa

W nocy z poniedziałku na wtorek nastąpi gwałtowne załamanie pogody

  • Dodano: 2021-04-12 11:15, aktualizacja: 2021-04-12 13:19

Ciepła, wiosenna pogoda nie zagości w Polsce na długo. W nocy z poniedziałku na wtorek nastąpi gwałtowne załamanie pogody. Prognozowane są obfite opady deszczu, a nawet śniegu. 

Na profilu "Prognoza pogody - Damian Dąbrowski" na Facebooku, który obserwuje ponad 130 tys. osób, pojawiła się najnowsza prognoza pogody. Wiadomości te nie są jednak najlepsze. Czeka nas gwałtowne załamanie pogody. 

- W nocy z poniedziałku na wtorek czeka nas pogodowy dramat. W całym województwie śląskim będzie lać i sypać! Postać opadów będzie uzależniona głównie od wysokości nad poziomem morza, ale jest dość duże prawdopodobieństwo, że poza górami biało zrobi się również na wyżynnej, a lokalnie i nizinnej części woj. śląskiego - pisze Damian Dąbrowski.  

We wtorek woj. śląskie będzie najzimniejszym regionem w Polsce z temp. maksymalną zaledwie ok. 0/5°C. 

- WE WTOREK [13.04.2021] – w ciągu dnia fatalna pogoda, pochmurnie i w dalszym ciągu opady śniegu lub deszczu. Województwo śląskie będzie najzimniejszym regionem w Polsce z temp. maksymalną zaledwie ok. 0/5°C. W górach dosypie co najmniej kilkanaście centymetrów świeżego śniegu. Wiatr umiarkowany z północy będzie obniżał temperaturę odczuwalną o ok. 5 stopni - czytamy na stronie pogodadlaslaska.pl.

Jak informuje lokalny synoptyk, brzydka pogoda może utrzymać się kilka dni. Więcej informacji w tym temacie znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również