Wiadomości z Chorzowa

W piątek można grillować - abp Wiktor Skworc ogłosił dyspensę

 • Dodano: 2019-06-20 07:00, aktualizacja: 2019-07-18 12:55

Długi weekend bez grilla? Trudno to sobie wyobrazić! Jeszcze trudniej wyobrazić sobie grilla bez mięsa. Wierni kościoła katolickiego w archidiecezji katowickiej już nie mają takiego dylematu – metropolita katowicki, abp Wiktor Skworc, udzielił im dyspensy.

Komunikat w tej sprawie można przeczytać na stronie internetowej archidiecezji katowickiej.

- Dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych 21 czerwca 2019 r., w piątek po uroczystości Najświętszego Ciała  i Krwi Chrystusa, udzielił wszystkim wiernym na terenie archidiecezji katowickiej metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Wiernych, którzy z nie skorzystają, zachęcił do podjęcia dzieł miłosierdzia lub innych czynów pokutnych. 

Archidiecezja katowicka przypominamy, że także w piątek, 28 czerwca, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa, z racji przypadającej w tym dniu uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. 


Źródło: Maciej Poloczek

Zobacz także

Komentarze (25)    dodaj komentarz »

 • Ginter

  Wiara jest kwestia prywatna a ten portal jest przestrzenia publiczna finansowana ze srodkow publicznych takze osob nie wierzacych. Takie informacje podaje sie w tv Trwam i znamienitym periodyku Gość Niedzielny.

 • mirek

  O ile mi wiadomo to jest prywatny biznes i nie jest utrzymywany ze środków publicznych. Chyba pomylił Pan ze stroną urzędu miasta.

 • buddysta

  Jeżeli jest Pan wiernym kościoła katolickiego, to jego głos powinien mieć dla Pana znaczenie.

 • Partita na flet

  Nie masz racji, opinia pana w kiecce obiektywnie nie ma żadnej wartości, a wierny KK jest to pojęcie, które jest paradoksem, nie istnieje w rzeczywistości.

 • Co

  To sekta. Sekciarstwo jest bardzo szkodliwe a jak ktos ma wgrane w twardy dysk te bzdury to można tylko współczuć...brak racjonalnego myślenia.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.