Wiadomości z Chorzowa

W zamkniętym wcześniej salonie gier policjanci ponownie zabezpieczyli nielegalne automaty

  • Dodano: 2020-07-27 08:00, aktualizacja: 2020-07-27 07:05

Chorzowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej podjęli kolejne działania wymierzone w nielegalny hazard.

Ponownie odwiedzili zamknięty wcześniej salon gier.

Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem kolejnych 3 maszyn

Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej, właścicielowi zabezpieczonych automatów grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Policjanci z chorzowskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że w jednym z lokali przy ul 16 lipca ponownie uruchomiono automaty do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS wkroczyli do punktu, w którym odbywały się gry hazardowe. Stróże prawa znaleźli wewnątrz 3 aktywne urządzenia. Urządzenia trafiły do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej i będą tam przechowywane do czasu decyzji sądu. Należy przypomnieć, że około 2 miesiące temu w tym samym punkcie zabezpieczono inne 4 maszyny hazardowe. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier, a właściciel punktu musi liczyć się z bardzo surowymi konsekwencjami.

Warto przypomnieć, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły w życie przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Co więcej, za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, czy zezwolenia, grozi odpowiedzialność karna – wysoka grzywna, do 3 lat więzienia, albo obie te kary łącznie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.