Wiadomości z Chorzowa

W związku z koronawirusem chorzowski magistrat zlecił dezynfekcję wszystkich przystanków

 • Dodano: 2020-03-27 09:30

W związku z koronawirusem chorzowski magistrat zlecił dezynfekcję wszystkich przystanków na terenie miasta.

Dziś w nocy poddaliśmy dezynfekcji wszystkie przystanki w Chorzowie. Niestety liczba zarażonych osób wzrosła do 6! Uważajcie na siebie - zaapelował wiceprezydent Marcin Michalik.

Na stronie firmy WC Serwis, z której usług zdecydowały się skorzystać władze Chorzowa, czytamy, że zarówno używane środki dezynfekujące, jak i metody ich dystrybucji oparte są na rozwiązaniach zagranicznych i bazują na doświadczeniach m.in. nabytymi w czasie walk w Chinach, czy Włoszech przez tamtejsze służby i mieszkańców.

- Zespół ekspercki WC Serwis na bieżąco analizuje sytuację na świecie, komunikaty WHO oraz GIS i dostosowuje je do podejmowanej walki, pozostając w głębokim przekonaniu, iż choć w najmniejszym stopniu przyczyni się to do opanowania tej niespotykanej dotąd sytuacji - czytamy na stronie firmy.

Chorzów jest kolejnym miastem, które wykonuje podobne działania, by zminimalizować potencjalne niebezpieczeństwo zakażenia koronawirusem. Wcześniej zdecydowały się na to m.in. Świętochłowice, Zabrze, Katowice czy Sosnowiec.

Zobacz także

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Wanda

  Dziwna ta dezynfekcja przystanków. Dziś rano 30 marca obejrzałam trzy przystanki - jeden na pl. Jana i dwa w Maciejkowicach. Jest jak było - ślady po plwocinie i zakurzone ławki. Drobnoustroje bytują najchętniej tam gdzie brudno.

 • Wanda Sułkowska

  Dobry pomysł. A koniecznie trzeba. aby mieszkańcy zaprzestali rozrzucania wszędzie wszelkich drobnych śmieci. Kapsle, niedopałki, opakowania po piwie i wódce. Wszędzie chodniki przylegajace do przystanków tym usiane.Wirusy wszechobecne, a ludzie plują na chodniki, na trawniki. Idzie mieszkaniec, pali papierosa, lub nie pali, ale charczy fru! plwocina na chodnik/trawnik. Pies na trawniku robi kupę ( sprzątam), a ja na butach, a Martha na łapkach przynosimy do domu zarazę.

 • Ana

  pierwsze słyszę, żeby moc się zarazić wirusem z psiej kupy. Zreszta wirus nie przetrwa na łapach psa...

 • Wanda Sułkowska

  Pierwsze słyszysz, bo nie czytasz. To się nazywa "droga fekalna" - w psich odchodach znaleziono fragmenty RNA - ciała koronawirusa. Wirus ma się dobrze i potrafi przetrwać na różnych powierzchniach. W odchodach psich są: jaja pasożytów, zarodniki, formy dojrzałe (pierwotniaki i robaki) - poczytaj o tym. W Polsce ludzie nie sprzątają psich odchodów, a matki prowadzą ddzieci do piaskownicy!

 • Jacek

  Na każdej sali operacyjnej odkażają pomieszczenia lampami bakteriobójczymi UVC to ultrafiolet .zabija wirusy bakterie .ludzie poczytajcie o tym . W każdym szpitalu to mają . To zwykła świetlówka 36 w w ultrafiolecie . można odkażać chleb i inne produkty .poczytajcie o tym w necie .Podaj to dalej

 • pielęgniarka Renia

  Lampa UV-C służąca do odkażania POWIERZCHNI ! ! ! Nie chleba, skarpetek czy maseczek to wydatek około 2000 zł. Czas naświetlania POWIERZCHNI by ją zdezynfekować to MINIMUM 8 GODZIN ! ! ! Pomieszczenie dezynfekowane musi mieć regularne kształty i być wyposażone w ściany pokryte kaflami. PODCZAS DEZYNFEKCJI NIE MOŻEMY PRZEBYWAĆ W DEZYNFEKOWANYM POMIESZCZENIU ! ! ! Światło UV-C jest szkodliwe dla nas.

 • Obeznany

  Ciekawe kiedy zabierą się za dezynfekcja trawajow i autobusów, wie ktoś może?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.