Wiadomości z Chorzowa

Ważna nowość w Chorzowie Batorym od czwartku. Będzie zmiana organizacji ruchu

 • Dodano: 2021-12-08 10:00

Już od 9 grudnia w Chorzowie Batorym trzeba się będzie przygotować na zmiany w organizacji ruchu. Mowa o ulicy Gagarina. Kierowców czeka spora niespodzianka.

Jak informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie już od czwartku 9 grudnia trzeba się spodziewać poważnych zmian w organizacji ruchu w Chorzowie Batorym. Dojdzie bowiem do stałej zmiany w poruszaniu się po ulicy Gagarina. Zostanie zmieniony kierunek ruchu pojazdów.

Do zmiany dojdzie na wniosek mieszkańców ulicy, a odwrócenie kierunku ruchu pojazdów zostanie wprowadzone nie tymczasowo, a na stałe.

Zmiana organizacji ruchu na ul. Gagarina

Co istotne, wciąż zostanie utrzymany ruch jednokierunkowy. Dojechać do ulicy Gagarina będzie można od ul. Granicznej. Wyjazd odbywać się będzie przez skrzyżowanie z ulicą Kochłowicką.

Wprowadzona zmiana ma na celu poprawę bezpieczeństwa i warunków ruchu drogowego na skrzyżowaniu ulic Gagarina i Granicznej – informuje MZUiM Chorzów.

Tradycyjnie, zmiana zostanie wprowadzona w systemie nawigacji Waze.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Henius

  Głupota

 • Piotr R.

  Mam wrażenie ,że nad całością tzw "rozwiązań drogowych"w Hajdukach pieczę trzyma totalny głupiec ,który nigdy w życiu nie siedział za kierownicą samochodu."Chłopski filozof",tak kategorię ludzi ,którym się wydaje ,że coś wiedzą i muszą swoim geniuszem uszczęśliwić świat,określała moja śp Oma.Przykłady ?Namnażanie ulic jednokierunkowych na ciągach komunikacyjnych o zerowym natężeniu ruchu/są potrzebne jak drzwi do lasu/Wydzielenie pseudopasa tramwajowego na ul Armii Krajowej/czy któryś decyzyjny megaloman jeździ tamtędy samochodem? Gratuluję/Umiejscowienie klap kanałowych na pasach ruchu na ulicy wymienionej wyżej....po prostu ręce opadają.Mam propozycje :niech od "ulepszeń"w naszej infrastruktury drogowej trzymają się daleko wszyscy,którzy nie przejeżdżają samochodem co najmniej 15 tys km rocznie.Zgodnie z hasłem "nie jeździsz -nie [...] i nie sabotuje"

 • Piotr R.

  Mam wrażenie ,że nad całością tzw "rozwiązań drogowych"w Hajdukach pieczę trzyma totalny głupiec ,który nigdy w życiu nie siedział za kierownicą samochodu."Chłopski filozof",tak kategorię ludzi ,którym się wydaje ,że coś wiedzą i muszą swoim geniuszem uszczęśliwić świat,określała moja śp Oma.Przykłady ?Namnażanie ulic jednokierunkowych na ciągach komunikacyjnych o zerowym natężeniu ruchu/są potrzebne jak drzwi do lasu/Wydzielenie pseudopasa tramwajowego na ul Armii Krajowej/czy któryś decyzyjny dureń jeździ tamtędy samochodem? Gratuluję/Umiejscowienie klap kanałowych na pasach ruchu na ulicy wymienionej wyżej....po prostu ręce opadają.Mam propozycje :niech od "ulepszeń"w naszej infrastruktury drogowej trzymają się daleko wszyscy,którzy nie przejeżdżają samochodem co najmniej 15 tys km rocznie.Zgodnie z hasłem "nie jeździsz -nie [...] i nie sabotuje"

 • Gość

  Co za [...] nie umie wyjechać z Gagarina na Graniczną że aż musieli zmienić kierunek jazdy? Przecież tu dzieci biegają na małpi gaj i wszyscy są przyzwyczajeni do kierunku jazdy, oby tylko nie było żadnej tragedii. [...]izm.

 • Gagariniak stary

  Wcale to nic nie poprawia, przekierowalo wszystkie samochody na ulice kaliny, stalowa i graniczna. W stronę osiedli, szkol i przedszkoli. Skrzyzowanie gagarina graniczna przeciez nie obfitowalo w wypadki zeby to zmieniac. Pomysl BEZSENSOWNY. Zawiodlem sie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również