Wiadomości z Chorzowa

WHO: nie ma dowodów na to, że pies lub inne zwierzę może przenosić koronawirusa

  • Dodano: 2020-03-16 15:30, aktualizacja: 2020-03-27 09:52

Do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie w weekend trafiło kilka zadbanych, domowych piesków. Powód? Plotka, że mogą przyczynić się do zachorowania na chorobę związaną z koronawirusem.

- Kochani, mamy nadzieję, że ten apel trafi do wielu z Was. Zdajemy sobie sprawę, że fałszywe informacje dotyczące koronawirusa mogą prowadzić do niepotrzebnej paniki, dlatego po raz kolejny powtarzamy: ZWIERZĘTA DOMOWE NIE CHORUJĄ I NIE ZARAŻAJĄ KORONAWIRUSEM! - czytamy na stronie schroniska. 

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) donosi, że nie ma do tej pory żadnych dowodów na to, że pies, kot lub jakiekolwiek inne zwierzę może przenosić SARS-CoV-2.

Prosimy o nieoddawanie psów i kotów do schroniska w obawie o swoje zdrowie. Dbajmy o higienę, korzystajmy ze spacerów z psem w pobliskim parku lub lesie, z dala od ludzi i przede wszystkim nie popadajmy w panikę - apelują przedstawiciele chorzowskiego schroniska.

Władze Chorzowa również apelują, aby nie popadać w panikę i nie oddawać swoich pupili do schroniska.

Wraz z wolontariuszami schroniska apelujemy zatem o rozwagę. Nie skazujcie swoich czworonogów na utratę domu z powodu paniki - możemy przeczytać na stronie chorzowskiego magistratu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.