Wiadomości z Chorzowa

Wielki powrót Szlachetnej Paczki do Chorzowa! Poszukiwani wolontariusze

  • Dodano: 2022-10-06 13:30

Akcja znana w całej Polsce, „Szlachetna Paczka”, po 2 latach powraca do Chorzowa. Organizatorzy akcji poszukują wolontariuszy, aby przygotować się do wielkiego finału w grudniu!

Powrót „Paczki” do Chorzowa

Mieszkańcy Chorzowa bardzo angażowali się w pomoc w ramach „Szlachetnej Paczki”, dopóki akcja nie została zawieszona. Teraz, po 2 latach, chorzowianie znów będą mogli pomóc! Aby akcja mogła dojść do skutku, poszukiwani są wolontariusze. Pomóc może każdy, kto ukończył 16 lat. Praca wolontariuszy polega m.in. na wytypowaniu potrzebujących rodzin, kontakcie z nimi i przekazaniu darów. Dokładny zakres obowiązków wolontariusz pozna po rekrutacji.

Warto się pospieszyć – rekrutacja potrwa jeszcze tylko przez 11 dni! Zazwyczaj jest ona przedłużana, jednak warto zgłosić się wcześniej!

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

Czym jest Szlachetna Paczka?

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja mająca na celu wesprzeć najbardziej potrzebujących. Wolontariusze nawiązują kontakt z potrzebującymi rodzinami, aby poznać ich historie i potrzeby. Ważną rolę pełnią także Darczyńcy, którzy przygotowują paczki dla rodzin, która mogą poprawić ich byt. Finałem akcji jest „Weekend Cudów”, kiedy paczki trafiają do potrzebujących.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również