Wiadomości z Chorzowa

Wielkie gwiazdy podczas 68. Memoriału Janusza Kusocińskiego. Impreza już 5 czerwca

  • Dodano: 2022-05-19 08:15, aktualizacja: 2022-05-19 08:35

Plejada gwiazd lekkiej atletyki pojawi się w tym roku podczas 68. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego. Od tego sezonu impreza została włączona w Gold World Athletics Continental Tour. Kogo zobaczymy na Stadionie Śląskim?

Już 5 czerwca na Stadionie Śląskim będziemy mogli zobaczymy największe gwiazdy lekkiej atletyki z mistrzami olimpijskimi na czele. Tego dnia odbędzie się 68. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego. Wstęp na jeden z najlepszych mityngów lekkoatletycznych w Polsce, który od tego sezonu posiada kategorię Gold World Athletics Continental Tour jest darmowy.

Memoriał Janusza Kusocińskiego od wielu lat jest wpisany w kalendarz najważniejszych wydarzeń lekkoatletycznych w Polsce. Z roku na rok staramy się ściągać jeszcze więcej gwiazd, by polscy kibice, czyli najlepsi kibice na świecie, mieli kogo podziwiać na naszym narodowym stadionie lekkoatletycznym. W tym roku też tak będzie – przekonuje Sebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Plejada gwiazd podczas 68. Memoriału Janusza Kusocińskiego

Widzowie zgromadzeni na trybunach Stadionu Śląskiego będą mieli szansę kibicować najlepszym zawodnikom z całego świata. Kogo zobaczymy? Wśród gwiazd znajdą się polskie mistrzynie olimpijskie, w tym biegaczki Justyna Święty-Ersetic i Natalia Kaczmarek, a także Anita Włodarczyk, trzykrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich. W biegu na 100 metrów przez płotki mają wystartować mistrzyni z Tokio, pochodząca z Portoryko Jasmine Camacho-Quinn czy brązowa medalistka z Jamajki Megan Tapper.

W Chorzowie będziemy mogli również zobaczyć polskich bohaterów konkursu rzutu młotem z igrzysk w Tokio. Do startu przygotowują się bowiem mistrz olimpijski Wojciech Nowicki i brązowy medalista Paweł Fajdek.

Nie mogę już się doczekać startu na Stadionie Śląskim. W Kotle Czarownic zawsze panuje doskonała atmosfera, a nasze pojedynki z Wojtkiem Nowickim elektryzują najlepszą śląską publiczność. Nie inaczej będzie i tym razem – przekonuje Paweł Fajdek.

68. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego to jeden z dwunastu światowych mityngów w kategorii złotej World Athletics Continental Tour. Wydarzenie na Stadionie Śląskim rozpocznie się 5 czerwca o godz. 14.45. Kibice mogą uczestniczyć w imprezie za darmo, a organizatorzy z okazji Dnia Dziecka przygotują dla najmłodszych piknik z wieloma atrakcjami.

Głównym sponsorem 68. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego jest PKN ORLEN, a organizację zawodów wspiera samorząd województwa śląskiego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również