Wiadomości z Chorzowa

Wielkie gwiazdy podczas 68. Memoriału Janusza Kusocińskiego. Impreza już 5 czerwca

  • Dodano: 2022-05-19 08:15, aktualizacja: 2022-05-19 08:35

Plejada gwiazd lekkiej atletyki pojawi się w tym roku podczas 68. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego. Od tego sezonu impreza została włączona w Gold World Athletics Continental Tour. Kogo zobaczymy na Stadionie Śląskim?

Już 5 czerwca na Stadionie Śląskim będziemy mogli zobaczymy największe gwiazdy lekkiej atletyki z mistrzami olimpijskimi na czele. Tego dnia odbędzie się 68. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego. Wstęp na jeden z najlepszych mityngów lekkoatletycznych w Polsce, który od tego sezonu posiada kategorię Gold World Athletics Continental Tour jest darmowy.

Memoriał Janusza Kusocińskiego od wielu lat jest wpisany w kalendarz najważniejszych wydarzeń lekkoatletycznych w Polsce. Z roku na rok staramy się ściągać jeszcze więcej gwiazd, by polscy kibice, czyli najlepsi kibice na świecie, mieli kogo podziwiać na naszym narodowym stadionie lekkoatletycznym. W tym roku też tak będzie – przekonuje Sebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Plejada gwiazd podczas 68. Memoriału Janusza Kusocińskiego

Widzowie zgromadzeni na trybunach Stadionu Śląskiego będą mieli szansę kibicować najlepszym zawodnikom z całego świata. Kogo zobaczymy? Wśród gwiazd znajdą się polskie mistrzynie olimpijskie, w tym biegaczki Justyna Święty-Ersetic i Natalia Kaczmarek, a także Anita Włodarczyk, trzykrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich. W biegu na 100 metrów przez płotki mają wystartować mistrzyni z Tokio, pochodząca z Portoryko Jasmine Camacho-Quinn czy brązowa medalistka z Jamajki Megan Tapper.

W Chorzowie będziemy mogli również zobaczyć polskich bohaterów konkursu rzutu młotem z igrzysk w Tokio. Do startu przygotowują się bowiem mistrz olimpijski Wojciech Nowicki i brązowy medalista Paweł Fajdek.

Nie mogę już się doczekać startu na Stadionie Śląskim. W Kotle Czarownic zawsze panuje doskonała atmosfera, a nasze pojedynki z Wojtkiem Nowickim elektryzują najlepszą śląską publiczność. Nie inaczej będzie i tym razem – przekonuje Paweł Fajdek.

68. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego to jeden z dwunastu światowych mityngów w kategorii złotej World Athletics Continental Tour. Wydarzenie na Stadionie Śląskim rozpocznie się 5 czerwca o godz. 14.45. Kibice mogą uczestniczyć w imprezie za darmo, a organizatorzy z okazji Dnia Dziecka przygotują dla najmłodszych piknik z wieloma atrakcjami.

Głównym sponsorem 68. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego jest PKN ORLEN, a organizację zawodów wspiera samorząd województwa śląskiego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.