Wiadomości z Chorzowa

Wizyta konsula w chorzowskiej komendzie

  • Dodano: 2023-01-20 06:30, aktualizacja: 2023-01-20 06:46

Chorzowscy mundurowi zaangażowali się w pomoc dla ofiar wojny w Ukrainie. Zorganizowali zbiórkę artykułów pierwszej potrzeby, które trafiły już do potrzebujących. Inicjatywa została doceniona przez Konsula Litwy w Ukrainie, który odwiedził Komendanta Miejskiego, dziękując mu za dotychczasową pomoc.

Wczoraj do chorzowskiej komendy z wizytą przybył Honorowy Konsul Litwy w Ukrainie Yaroslav Vizniak oraz jeden z szefów sztabu pomocy humanitarnej w Ukrainie. Konsul wyraził wdzięczność za humanitarną pomoc Ukrainie.

Podziękowania przyjął Komendant Miejski Policji mł. insp. dr Grzegorz Matuszek oraz Zastępca Komendanta Straży Miejskiej Wiesław Horyń.

Odwiedziny w chorzowskiej komendzie nie były przypadkowe. Kierownik Rewiru Dzielnicowych z chorzowskiej „jedynki” asp. sztab. Adam Kościelny osobiście zaangażował się w pomoc dla obszarów dotkniętych wojną. Zorganizował już dwa transporty pomocy humanitarnej dla najbardziej potrzebujących. Chorzowscy policjanci wraz ze strażnikami miejskimi przekazali artykuły spożywcze, ubrania, koce oraz inne najpotrzebniejsze przedmioty. Wśród przekazanych darów znalazły się również świeczki. Mogłoby się wydawać, że świece to przedmioty bez większej wartości. Jednak na obszarach, gdzie występują przerwy w dostawie prądu, są niezbędne i mogą choć trochę przywrócić normalność w codziennym funkcjonowaniu. W akcję pomocową jest również zaangażowany mieszkaniec naszego miasta Wojciech Biedacha. Chorzowski przedsiębiorca od początku wojny zajmuje się zbiórką darów i osobiście przewozi je na teren, gdzie trwa konflikt. To dzięki niemu wszystkie zebrane przedmioty trafiają bezpośrednio do potrzebujących.

Adamowi dziękujemy za jego inicjatywę i chęć pomocy drugiemu człowiekowi. Życzymy, aby kolejna, trzecia już zbiórka cieszyła się równie dużym zainteresowaniem wśród mundurowych co poprzednie.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Wiki

    A na cwajce ludziom woda w rurach zamarza przy większym mrozie i muszą sobie radzić bez komendanta na którego pracują. Gańba!

  • Kamil Żyła

    Znając inteligencję kulsonów to za nie długo się okaże że to nie był żaden konsul, tylko Jacek Jaworek ich odwiedził i wkręcił bo umi trochę po rusku mówić.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również