Wiadomości z Chorzowa

Wjazd do Parku Śląskiego zostanie zamknięty. Do Planetarium dotrzemy wyłącznie na piechotę

 • Dodano: 2023-04-04 15:00

Osoby mające w planach zwiedzanie Planetarium – Śląskiego Parku Nauki muszą przygotować się na perspektywę spaceru do obserwatorium. Wkrótce zamknięty zostanie wjazd do Parku Śląskiego od strony ul. Bytkowskiej.

Modernizacja Planetarium Śląskiego przysporzyła obserwatorium astronomicznemu licznych nowych fanów i obiekt cieszy się potężną popularnością. Wiele osób korzysta z możliwości dojazdu bezpośrednio pod budynek ze względu na miejsca parkingowe, jednak wkrótce się to zmieni.

Dlaczego? Park Śląski już od 12 kwietnia zdecydował się zamknąć wjazd dla samochodów osobowych i autokarów do WPKiW od strony ul. Bytkowskiej, w pobliżu wieży telewizyjnej. Powód? Remont nawierzchni Alei Planetarium.

Wjazd do Parku Śląskiego od ul. Bytkowskiej zamknięty od 12 kwietnia

Remont drogi dojazdowej od ulicy Bytkowskiej do Planetarium to kolejny etap rewitalizacji Parku Śląskiego. Inwestycja ta ma na celu zapewnienie sprawnego i bezpiecznego dojazdu do obiektu zarówno dla samochodów osobowych, jak i autokarów. Prace potrwają do połowy 2024 roku. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy – informuje Park Śląski.

Planetarium Śląskie informuje, że dla gości wyznaczono specjalne miejsca parkingowe w pobliżu Stadionu Śląskiego. Znajdują się one w odległości około 1,5 km od Planetarium Śląskiego. Planując wizytę należy zatem uwzględnić czas potrzebny na dojście do obserwatorium (20-30 minut). Odległość z parkingów do Planetarium to 900 – 1500 metrów.

Informujemy, że regulacja ruchu samochodowego na terenie wokół naszej placówki, a także wyznaczanie miejsc parkingowych i egzekwowanie przepisów leży wyłącznie w gestii Parku Śląskiego – wyjaśnia Planetarium Śląskie.

Komentarze (6)    dodaj »

 • Tomasz

  Czy to prawda że ściągną historyczną, piękną, czerwoną, wytrzymałą cegłę i wyleją asfalt?

 • Łukasz

  Niestety... Widać gdzieś trzeba poszukać kosztów, żeby coś do kieszeni wpadło. Od zawsze to była "czerwona droga" Teraz będzie po prostu droga. Dziękujemy bardzo włodarzom parku za niszczenie najbardziej charakterystycznej drogi w całym parku.

 • JS

  Ekipa remontowanie nie wpuszcza zarówno pieszych jak i rowerzystów pomimo tego że przy bramie do do targów nic się nie dzieje i można ją otworzyć dla pieszych wysypano tłuczeń i brnie się w nim po kostki prowadząc rower lub hulajnogę.Bezmyślne działanie firmy budowlanej

 • Ii

  Nie cieszcie się. Teraz wszyscy będą wjeżdżać z drugiej strony (wjazd główny) następnie łamiąc zakazy wjazdu będą podjeżdżać jak najbliżej planetarium i będą parkować gdzie się da czyli na chodniku, trawie itd. Park nie ma możliwości wyegzekwowania przestrzegania zasad. Na kulturę i mądrość kierowców za bardzo bym nie liczył.

 • Chorzowianin

  A juz myslałem, ze w koncu ktos dojrzał do tej decyzji i w koncu nie będzie samochodów w parku. No ale niestety... Chyba musi się zmienić pokolenie.

 • Ludek

  No i git !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również