Wiadomości z Chorzowa

Władze Chorzowa chcą sprzedać działkę po Międzynarodowych Targach Katowickich?

 • Dodano: 2019-10-03 13:30, aktualizacja: 2019-10-04 10:31

Władze Chorzowa chcą sprzedać prawo do użytkowania wieczystego działki po MTK, tuż obok Parku Śląskiego? Takie ogłoszenie pojawiło się na urzędowej stronie. Dziś, gdy sprawą zaczęli się interesować dziennikarze, ogłoszenie zostało usunięte.

Informacja o wyznaczeniu do sprzedaży prawa od użytkowania wieczystego działki po byłych Międzynarodowych Targach Katowickich, przy ul. Targowej w Chorzowie, została umieszczona w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Chorzów 25 września. Dziś, gdy sprawą zaczęli się interesować dziennikarze, ogłoszenie usunięto. Prezydent miasta Andrzej Kotala wydał krótkie oświadczenie w tej sprawie.

Prezydent Chorzowa: Miasto nie zamierza sprzedawać działek należących do Parku Śląskiego

- 25 września w Biuletynie Informacji Publicznej pojawiła się informacja o zamiarze wyznaczenia do sprzedaży działki na terenie po Międzynarodowych Targach Katowickich. To informacja do ewentualnych spadkobierców lub osób, które mają roszczenia do tej działki. Taka standardowa procedura dotyczy każdej nieruchomości, którą miasto zamierza zagospodarować. Informuję, że miasto Chorzów nigdy nie sprzedawało, ani nie zamierza sprzedawać działek należących do Parku Śląskiego – czytamy w oświadczeniu prezydenta Kotali.

Tylko, że teren po Międzynarodowych Targach Katowickich nie należy do Parku Śląskiego, a sam Park Śląski jest własnością samorządu województwa śląskiego, a nie miasta Chorzów. Z oświadczenia prezydenta Andrzeja Kotali można więc wywnioskować, że sprawa sprzedaży działki po Międzynarodowych Targach Katowickich jest nadal aktualna.

W ogłoszeniu, które jeszcze dziś rano można było przeczytać na urzędowej stronie, jest mowa o nieruchomości przy ul. Targowej w Chorzowie, której powierzchnia wynosi 37.223 m kw. Jej przeznaczenie to: cele usługowe, wystawiennicze, targowe, biurowe, konferencyjne, gastronomiczne, koncertowe i okolicznościowe. Cenę wywoławczą nieruchomości ustalono na 11 mln zł.


Zobacz także

Komentarze (16)    dodaj komentarz »

 • andzej

  jesteś taki głupi czy się robisz takie głupoty piszesz kogoś musisz obraz od nieudaczników od razu

 • Ciotka Hilda

  Pieprzony samorząd, nie dość że żyją z naszych pieniędzy, to jeszcze fundują nam życie bez natury na betonowej pustyni. Jestem ciekaw na co tak bardzo potrzebuja tych pieniędzy że wszystko co można sprzedają? Wyprzedają miasto a kasa idzie na jakis tam nic nie wart klub sportowy, którym zainteresowana jest kilkuset osobowa grupa bandziorów. Jak sobie p.koala wyobrażasz dalsze istnienie tego miast? Jak myślisz co myślą o tobie młodzi ludzie ? Odpowiem ci, myślą żeby jak najprędzej stąd wyjechać. Jesteś nieudacznikiem, polegniesz ty i twoje przy[...]asy przy najbliższych wyborach!

 • skarga na wpk i w

  a ja mam to w dubie niech robią co chcą tak tam nic nie ma oprócz zoo wesołego śląskiego planetarium skansenu ten park jest już nudny nic się nie dzieje wszystko po likwidowane albo zburzone

 • Mmm

  Były wybory i glosowaliscie na tego nieudacznika. Dlaczego uważacie że przy następnych będzie inaczej?

 • slazak

  pamietajcie zebybusunac kutale przy naste0nych wyborach. widze ze wyprzedawanie parku trwa w najlepsze.albo kutala chxe szybkonsprzedac dzialke zeby dostac kase bo wie ze ludzie go nie chca! ciekawe dla kogo wystawil te dzialke! kutala won ze Śląska!

 • Chorzowianin

  Ludzie. Bedą wybory to trzeba wymienić tych niszczycieli miasta. Utopili nasze podatki w prywatnej ruch s.a.

 • Endi

  Dlaczego sie dziwicie ze takie szopki sie dzieją? Zostali wybrani i robią co chcą. Tacy są politycy, obojętnie czy z lewej czy prawej strony politycznej. Nawet jak usuniecie i po wyborach przyjdzie inny Prezydent. Poprzedni juz lody skręcił a następny zacznie kręcić. Jest to przykre bo gdzie w tym wszystkim jest wyborca?

 • Robert

  Kotala na siłe chce zostać usunięty, pewnie znowu teren rozkopią i znowu zabetonują tereny zielone... ten park powinien być chroniony prawnie!

 • Zdzisław Dyrma

  Tylko, że to nie dotyczy terenu parku! To teren po MTK gdzie są ruiny tzw. okrąglaków.

 • Classic

  W całej Polsce się buduje Nowe mieszkania osiedla biurowce np katowice jak się zmieniło

 • AntyPiS

  Bo w Katowicach to można. Nawet można budować w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Śląskiego. To katowickim radnym nie przeszkadza, oni tylko wtrącają się do Chorzowa. Tak im kazał pisowski koalicjant. Taki np katowicki radny Szpyrka - żałosny typ.

 • murasz

  wszędzie budują nowe mieszkania albo wieżowce biurowce jedz sobie to Katowic jak wyglądają teraz Katowice

 • Ginter

  Znów sprzedawac :( czy ci ludzie maja inne mysli w głowie niz sprzedawanie wszystkiego co da sie jeszcze sprzedac? Na drugim stawie amelung tez zauważyłem kołki geodetów co oznacza że jedyna firma budowlana na świecie (Dombud) bedzie stawiac tam te paskudne bloki. Sprzedać wszystko a kase podzielić, tak dziala nasz samorząd. Kto mądry sprzedaje wszystko wokół siebie? Może sprzedamy magistrat z prezydentem? Kotala zacznij wreszcie myśleć o nastepnych pokoleniach a nie tylko o sobie i swojej rodzinie, ktora juz przez te lata zdąrzyłeś ustawic jak należy.

 • AntyPiS

  Panie Ginter masz Pan jakieś dowody na swoją tezę o "ustawianiu rodziny"? Czy w jakiejś pisowskiej gadzinówce przeczytałeś?

 • retnig

  Proszę o więcej danych jaka rodzina -stopień pokrewieństwa itd itp.

 • Russell Gunn

  Sprawa działki na drugim stawie amelung jest przesadzona, już koparki pracują. Panowie budowlańcy poinformowali mnie iż powstaje osiedle. Granica tej działki kończy sie dokładnie 3 metry od stawu. Już teraz rozumiem skąd pomysł w budżecie obywatelskim na inwestycje przy amelungu. Jeśli to czyta ktoś związany z jakims ruchem eko proszę o sprawdzenie prawidłowości umieszczenia kolejnej inwestycji deweloperskiej w granicach zespołu stawów amelung.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.