Wiadomości z Chorzowa

Wnioski o skierowanie dziecka do kształcenia specjalnego

  • Dodano: 2020-05-19 08:15, aktualizacja: 2020-05-18 06:54

Wydział Edukacji Urzędu Miasta Chorzów informuje, iż wniosek o skierowanie dziecka do kształcenia specjalnego na rok szkolny 2020/2021 rodzice/ prawni opiekunowie dziecka składają do Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Chorzów w terminie do dnia 24 czerwca  2020 r. w formie papierowej* lub elektronicznej **.

Skierowania uczniów na rok szkolny 2020/2021 do poszczególnych placówek zostaną wydane przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Chorzów w porozumieniu z Publiczną Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną w Chorzowie w terminie do dnia 31 lipca 2020r.

Dzieci, których rodzice/prawni opiekunowie nie złożą wniosku w terminie do 24 czerwca 2020r.,będą  kierowane do oddziałów specjalnych w szkole ogólnodostępnej lub w zespole szkół specjalnych, do oddziałów lub na zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju w terminie do dnia 31 sierpnia 2020r.

Powyższe zapisy reguluje Zarządzenie nr OR.105.2020 Prezydenta Miasta Chorzów z dnia 28 kwietnia 2020 roku  o zmianie zarządzenia  nr OR.101.2018 Prezydenta Miasta Chorzów z dnia 11 maja 2018r. w sprawie określenia zasad organizacji kształcenia uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych w Mieście Chorzów.

Więcej informacji w zakładce potral mieszkanca / edukacja i: https://mieszkancy.chorzow.eu/article/pomoc-dla-dzieci-1

**Forma elektroniczna.


Wysyłka zeskanowanego wypełnionego i podpisanego wniosku wraz z zeskanowanym orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez publiczną poradnię psychologiczno – pedagogiczną:

-na adres e-mailowy Wydziału Edukacji -  ed@chorzow.eu lub poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą -ePUAP.

* Forma papierowa.

Złożenie wypełnionego i podpisanego wniosku wraz z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez publiczną poradnię psychologiczno – pedagogiczną:

- wrzucenie wyżej wymienionych  dokumentów w zamkniętej opisanej kopercie adresowanej na   Urząd Miasta Chorzów Wydział Edukacji do urny stojącej  w przedsionku urzędu lub

- przesłanie dokumentów listownie na adres Urząd Miasta Chorzów, Wydział Edukacji ul. Rynek 1, 41- 500 Chorzów.

Załączniki:

1) wniosek - kształcenie specj.

2) Wniosek - dowóz dziecka niepełnosprawnego

3) Wniosek ws. dowozu ucznia niepełnosprawnego

4) Upoważnienie właściciela samochodu zal 2

5) Oświadczenie właściciela samochodu_zal 3

6) Wniosek - skierowanie do kształcenia specjalnego

Komentarze (1)    dodaj »

  • Pani Kasia

    Czy to prawda, że decyzją Urzędu Miejskiego klasy w szkołach specjalnych i integracyjnych w Chorzowie będą łączone, aby mogły być bardziej liczne i opłacalne? Czy taka skandaliczna decyzja została bez wiedzy za plecami rodziców wymagających specjalnych warunków kształcenia?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również