Wiadomości z Chorzowa

WOŚP Chorzów 2023: Damian Dąbrowski na aukcji. Oferuje zwiedzanie Stacji Meteorologicznej

  • Dodano: 2023-01-26 11:15

Wielka gratka dla wszystkich fanów meteorologii, Planetarium Śląskiego i... Damiana Dąbrowskiego. Uwielbiany przez Ślązaków pogodowy ekspert „wystawił się” na aukcji chorzowskiego sztabu WOŚP. Zwycięzcę oprowadzi po Stacji Meteorologicznej Planetarium.

Chorzowski sztab WOŚP nie próżnuje w kwestii charytatywnych aukcji w serwisie Allegro, z których dochód zostanie przeznaczony na cel tegorocznego 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – walkę z sepsą. Wśród ponad czterdziestu propozycji znalazło się kilka dotyczących Parku Śląskiego (o dwóch z nich pisaliśmy wczoraj – SPRAWDŹ). Tym razem, coś wyjątkowego dla siebie znajdą wierni fani obserwacji zjawisk atmosferycznych i meteorologii, a także ci, dla których dzień bez prognozy pogody Damiana Dąbrowskiego jest dniem straconym.

Najpopularniejszy wśród mieszkańców regionu ekspert od pogody – Damian Dąbrowski postanowił dosłownie „wystawić się” na aukcji chorzowskiego WOŚP. Autor strony „Pogoda dla Śląska” kilka miesięcy temu zasilił szeregi pracowników Planetarium Śląskiego, w którym prowadzi warsztaty i kieruje Stacją Meteorologiczną.

Damian Dąbrowski dla WOŚP! Można wylicytować zwiedzanie Stacji Meteorologicznej w Planetarium

Stacja Meteorologiczna i przyległy ogródek meteorologiczny jest częścią badawczą Planetarium Śląskiego Parku Nauki i na co dzień nie ma możliwości ich zwiedzania. Ośrodek postanowił zrobić wyjątek i z Damianem Dąbrowskim w roli wyjątkowego przewodnika Stacja Meteorologiczna zostanie udostępniona zwycięzcy aukcji chorzowskiego sztabu WOŚP.

Podczas indywidualnej wycieczki Damian Dąbrowski opowie o znajdujących się przyrządach, sposobach zbierania danych oraz odpowie na wszystkie nurtujące pytania – wyjaśniają władze Planetarium Śląskiego.

Termin zwiedzania zostanie ustalony indywidualnie ze osobą, która zdecyduje się zapłacić najwięcej. W tej chwili kwota licytacji doszła do 3 tysięcy złotych, ale chorzowski sztab WOŚP liczy na znacznie więcej! Aukcja zakończy się w dzień 31. Finału WOŚP, czyli w niedzielę 29 stycznia 2023 roku kilkanaście minut po godz. 17.00.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również