Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Wybory do PE: w Chorzowie wygrała Koalicja Europejska i Jerzy Buzek

 • Dodano: 2019-05-27 09:30

Zdecydowane zwycięstwo Koalicji Europejskiej – w Chorzowie głosowano inaczej w skali całego kraju. Komitet złożony z PO, PSL, SLD, .N i Zielonych zdobył 50,15% głosów (17 808 głosujących), kolejne miejsce zajmuje Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 32,51% (11 545 głosujących).

Koalicja Europejska dominuje - PiS na drugim miejscu, a jak pozostałe ugrupowania?

Daleko za nimi są pozostałe komitety: Wiosna Roberta Biedronia, która uzyskała 6,39% (2 270 głosów), Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy z wynikiem 4,68% (1 662 głosów),  Kukiz‘15 – 3,75% (1 332 głosów), Lewica Razem - Partia Razem, Unia Pracy, RSS 1,26% (448 głosów), Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski 1,26% (448 głosów).

Najwięcej głosów indywidualnie zdobył w Chorzowie Jerzy Buzek, kandydat Koalicji Europejskiej – głosowało na niego 12 740 osób. Prawie połowę mniej głosów zdobyła Jadwiga Wiśniewska z Prawa i Sprawiedliwości, którą wybrało 6 604 głosujących. Kolejni są dwaj kandydaci Koalicji Europejskiej Jan Olbrycht (1 854 głosów) i Marek Plura (1 793 głosy), Grzegorz Tobiszowski z PiS (1 516 głosów) i Łukasz Kohut - „jedynka” na liście Wiosny (1 225 głosujących). Powyżej tysiąca głosów zdobył jeszcze w Chorzowie Andrzej Sośnierz, który kandydował z listy PiS (1 011 głosujących).


Źródło: Maciej Poloczek

Zobacz także

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • bezrobotny

  Za panowania tego pana zamknięto huty ,kopalnie, i parę innych zakładów,co skłoniło dzisiejszych Chorzowian do pomocy z opieki społecznej,ten pan powinien zniknąć z życia politycznego. Ludzie wy naprawdę macie słabą pamięć no cóż mamy Demokracje.

 • Bogdan

  Ja tylko jestem ciekaw czy Osoby głosujące na Buzka wiedzą jakie ma dokonania ten typ spod ciemnej gwiazdy

 • Endrju

  Jasne ze nie wiedzą. Wystarczy cofnąć sie w przeszłość i poczytać nawet w internecie o "dziurze budżetowej premiera Buzka" itd. No ale kto to pamięta to było tak dawno. Ehh. No i gościa wybrali i się cieszy

 • Yo

  Gdzie mam to wyczytac? W gazecie polskiej czy moze w tvp??Chłopie włącz myślenie! Klapki nosi się na stopach, nie na oczach

 • kurt

  Andrzej Sośnierz nie kandydował z listy PIS

 • Maciej Poloczek

  Andrzej Sośnierz kandydował z 6 miejsca na liście PiS. Dobromir Sośnierz z ostatniego miejsca na liście Konfederacji.

 • kurt

  ok, przepraszam, pomyliłem się.

 • Krzys

  Chorzowienie to typowy przykład syndromu sztokholmskiego. Okradani i bici kochają swoich oprawców. Tak zniszczonego i rozkradzionego miasta jak Chorzów nie ma już w Polsce.

 • Ginter

  Masz racje z tym ze tymi zlodziejami sa mieszkancy zyjacy z opieki spolecznej oraz kościół katolicki.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.