Wiadomości z Chorzowa

Wybrano Chorzowską Radę Seniorów

 • Dodano: 2020-01-22 10:45

Piętnaście osób zostało wybranych do Chorzowskiej Rady Seniorów na III kadencję. W głosowaniu oddano 384 głosy, w tym 3 głosy nieważne. 

Głosowanie do rady seniorów odbyło się w ubiegły czwartek w Urzędzie Miasta Chorzów. Wybierano spośród 19 kandydatek i kandydatów. Członkami Chorzowskiej Rady Seniorów III kadencji na lata 2020 – 2022 zostali:

 1. Durczok Iwona
 2. Kot Andrzej
 3. Kukowka Helena
 4. Muszyński Andrzej
 5. Nowak Maria
 6. Olejniczak Dariusz
 7. Pąchalska Irena
 8. Rozmarynowska Irena
 9. Sodowski Andrzej
 10. Staszowska Urszula
 11. Swoboda Zdzisław
 12. Szczepanek-Szmajduch Władysława
 13. Szpularz Jerzy
 14. Śliwa Magdalena
 15. Ziaja Róża

Najwięcej głosów uzyskali: Maria Nowak (60), Urszula Staszowska (46) i Dariusz Olejniczak (39). W toku prowadzonych wyborów wyniknęła konieczność przeprowadzenia losowania pomiędzy kandydatami, którzy uzyskali jednakową liczbę głosów: Ireną Rozmarynowską i Stefanem Prządką. W wyniku losowania do rady weszła Irena Rozmarynowska.

Do Chorzowskiej Rady Seniorów mogli kandydować mieszkańcy naszego miasta, którzy mieli poparcie co najmniej 15 osób w wieku senioralnym oraz przedstawiciele organizacji działających na rzecz osób starszych.

Czym zajmuje się Chorzowska Rada Seniorów?

Chorzowska Rada Seniorów ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny w kwestiach związanych z osobami starszymi i działaniami podejmowanymi na ich rzecz przez działające w mieście instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, uniwersytety trzeciego wieku i kluby seniora. Zajmuje się m.in.: zapobieganiem marginalizacji seniorów, wspieraniem aktywności ludzi starszych oraz współpracą międzypokoleniową.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

 • Nana

  To teraz może rada uradzić żeby zrobić windy w domach powyżej 3ciego piętra!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.