Wiadomości z Chorzowa

Wyjątkowy koncert kolęd pod szpitalem w Chorzowie!

 • Dodano: 2020-12-26 12:00

Święta kojarzą się nam wszystkim z kolędami. Podczas tego okresu w wielu polskich domach rozbrzmią najpiękniejsze pieśni. Nie wszyscy jednak spędzą tegoroczne święta w domowym zaciszu – dlatego Orkiestra Dęta Sanktuarium św. Floriana w Chorzowie postanowiła sprawić prezent małym pacjentom z Zespołu Szpitali Miejskich.

Hej kolęda!

Dobro wraca – z pewnością będzie tak również i w tym przypadku. Muzycy z orkiestry Dętej Sanktuarium św. Floriana sprawili dzieciom przebywającym w szpitalu niebywałą niespodziankę. Postanowili oni zagrać koncert pod budynkiem szpitala! Zachowano wielopiętrowy dystans, więc odległość była jak najbardziej bezpieczna. Muzycy wykonali najpiękniejsze polskie kolędy, a mali pacjenci przyłączyli się do śpiewania. Przed koncertem dzieci otrzymały śpiewniki z kolorowankami, aby nie mieć trudności nawet z mniej znanymi kolędami.

Nieco inne święta

Pracownicy szpitala wyszli z inicjatywą zorganizowania koncertu kolęd dla pacjentów, którzy prawdopodobnie nie będą mogli powrócić do domów na święta.

„Wiemy, że nie wszyscy pacjenci wrócą na te święta do domu. Dlatego chcieliśmy przenieść te kolędy, które znają z własnych świąt na teren szpitala. Oczywiście ze względu na pandemię koronawirusa niemożliwe jest większe spotykanie się i świętowanie. Postanowiliśmy zaprosić Orkiestrę Dętą Sanktuarium św. Floriana w Chorzowie żeby zagrali taki koncert pod oknami. Odległość kilku pięter sprawia, że możemy być na odległość, ale jednak razem, i tak też się stało. Cieszymy się, że orkiestra przyjęła nasze zaproszenie i umiliła naszym małym pacjentom ten ostatni dzień przed świętami.” – mówił Kamil Nowak z Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Piękna inicjatywa

Muzycy z Orkiestry Dętej Sanktuarium św. Floriana, grający pod dyrekcją Krzysztofa Wyciślika nie wahali się nawet przez moment – zdecydowali się umilić święta dzieciakom, które przez swój zły stan zdrowia muszą pozostać w szpitalu.

„Mogliśmy usłyszeć te podstawowe kolędy, najpiękniejsze, które najłatwiej zagrać i zaśpiewać. Staraliśmy się wybrać z naszego repertuaru pieśni okołobożonarodzeniowe: kolędy, pastorałki. Chcieliśmy, aby wszyscy poczuli się jedną, wielką rodziną – czy wierzący czy niewierzący.” – podkreśla ksiądz Damian Gajdzik, proboszcz Sanktuarium św. Floriana w Chorzowie.

Ten wyjątkowy koncert z pewnością umilił czas małym pacjentom, którzy chociaż na moment mogli poczuć magię nadchodzących świąt i zapomnieć o swoich dolegliwościach.

AUDIO - KOLĘDY 1

AUDIO - NOWAK

AUDIO - KOLĘDY 2

AUDIO - KOLĘDY 3

AUDIO - KS. DAMIAN GAJDZIK

Wyjątkowy koncert kolęd pod szpitalem w Chorzowie!
Google NewsSubskrybuj mojChorzow.pl z Google News

Komentarze (12)    dodaj »

 • Romuald Potepa

  Jest potrzebna REFORMA SŁUŻBY ZDROWIA ! Lekarz rezydent studiuje pięć lat, żeby dać skierowanie do specjalisty, albo wypisać L4. Dentysta studiuje pięć lat, żeby wyrwać zęba, bo technik robi protezy. Chirurg studiuje siedem lat, żeby amputowac rękę albo palec. Każdy normalny człowiek zrobi to po miesiącu przygotowania zawodowego. Studia medyczne powinny trwać dwa lub trzy lata. Po tym okresie, medyk powinien umieć amputowac rękę albo palec, wyrwać zęba, dobrać okulary, wyleczyć gardło, dać skierowanie do specjalisty. Wszystkie te informacje na temat lekarstw są w komputerze. Pan Jezus urodził się w stajni, a św Józef odebrał małego Pana Jezusa bez żadnego przygotowania medycznego. Dzisiaj jest potrzebny ginekolog, zdjęcia, cesarskie cięcie, i. psycholog. Śmiech na sali. Wielka WIEDZA medycyna.

 • ...

  Chłopie z pomocy psychologa właśnie ty powinieneś natychmiast skorzystać.

 • Gienek

  Romek to ty jesteś tym przygłupem który chciał każdą ulice w Chorzowie przemianować na jakiegoś świętego?? Ciekawe gdzie ty mieszkasz ;-);-) bo współczuję sąsiadom.

 • Romuald Potepa

  . Buraku !

 • Tadek

  Idź się Romeczku leczyć na głowę. Jedyny twój problem obecnie to niezły bajzel w umyśle.

 • Romuald Potepa

  Czy będzie PORTAL SKARG na lekarzy ? Lekarze dziennie zabijają pacjentów lekami LEGALNIE i nic się nie dzieje. NASTĘPNY DO GOLENIA . Ze względu na bezkarnosc służby zdrowia i istniejące przekonanie, że śmierć pacjentów jest zawsze wynikiem POGŁĘBIAJĄCEJ się CHOROBY, a nie wynikiem ZŁEGO LECZENIA jest powodem bezkarności lekarzy . Napisałem do PAD, Ministrstwa Sprawiedliwość, Prokuratury krajowej. Niestety, teraz mam zablokowany Twitter @ RomualdPotepa i nie mogę pisać moich uwag do odpowiedzialnych instytucji. Nawet, ukazały się groźby na internecie R. I. P. pod moim adresem. To jest SKANDAL, że lekarze mogą szczepić, przepisywać ludziom lekarstwa i nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoje czyny. Nadszedł czas, żaby się obudzić i spojrzeć na to, że szpital to jest ostatni przystanek przed cmentarzem, a nie powrotem do zdrowia. Romuald Potepa

 • Pifi

  Idź do sądu jak masz problem. Co nas obchodzą twoje sprawy. Dziś sylwester więc lyknij dobre proszki medyczne i idź spać.

 • Romuald Potepa

  Najpierw PORTAL SKARG NA LEKARZY, a potem do Sądu . Kobiety w ciąży skarżą się, że wszystkie badania muszą robić prywatnie. Za co lekarze chcą pieniądze? Ja chodzę pięć lat do dentysty, żeby zrobić protezy i jest ta sama odpowiedz. *Przyjdź Pan po nowym roku! * Już nie mówię, że mi spirdo... zdrowie.. Ludzie muszą skladać skargi, bo bezkarnosc lekarzy jest skandaliczna. Robią, co chcą ! A leczyć nie potrafią! Orkiestra dla zdrowych, a chorym, jak umrą, to robią sekcję zwłok, żeby był większy rachunek !. Bezkarnosc i samowola!

 • Fiut

  Se zapłać to ci gibis zrobią, chopie co ty dziecko jestes?

 • Zefel

  No ale Romuś co to mo do kalędowanio? Już od rana tankujesz czy jak?

 • Romuald Potepa

  Orkiestra powinna grać wszystkim, którzy umieją w szpitalach. To byłby niekończący się koncert dla ofiar zaniedbania medycznego! Lekarze jednego wylecza i wołają orkiestrę, a tysiące pacjentów umiera, a lekarze są bohaterami . Śmiech na sali !

 • Xd

  Sanktuatium św. Floriana.... znów coś nowego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również