Wiadomości z Chorzowa

Z Ruchu Chorzów do Arsenalu Londyn

  • Dodano: 2019-07-15 16:00, aktualizacja: 2019-07-16 14:18

Mateusz Lipp, 15-letni zawodnik z Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów, rozpoczął dziś 10-dniowe testy w słynnym Arsenalu Londyn – poinformował klub z Cichej. 

Mateusz Lipp gra jako środkowy pomocnik

Młody piłkarz do Londynu wyjechał wraz z ojcem. Prosto z Anglii uda się z drużyną Arsenalu do lat 16 na turniej do Niemiec. Mateusz Lipp do Ruchu Chorzów trafił w 2017 roku z Ruchu Radzionków. Niedawno związał się z Ruchem Chorzów pierwszym profesjonalnym kontraktem, który obowiązuje do końca 2020 roku.

- Gra na pozycji środkowego pomocnika, choć w poprzednim sezonie występował też na pozycji środkowego obrońcy. Do tej pory był podstawowym zawodnikiem Centralnej Ligi Juniorów U17, natomiast przygotowania do sezonu rozpocznie z drużyną juniorów U18 – można przeczytać na stronie internetowej Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów. 

Młody piłkarz wystąpił już juniorskiej reprezentacji polski


Mateusz ma już za sobą występy w biało-czerwonych barwach. Zagrał w towarzyskim spotkaniu reprezentacji U14 ze Słowacją, natomiast w ubiegłym roku został powołany na konsultację szkoleniową kadry U15, po której przyszły listopadowe mecze towarzyskie z Irlandią. Jest również uczestnikiem organizowanego przez PZPN programu TALENT PRO.
 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.