Wiadomości z Chorzowa

Umowa na promocję Chorzowa podpisana. Ruch dostanie miliony

  • Dodano: 2019-07-09 09:30

Umowa na promocję Chorzowa poprzez sport została podpisana. Przez najbliższe pół roku Ruch Chorzów za działania promocyjne dostanie aż 4 mln złotych. Dla klubu to znaczny zastrzyk gotówki, ale sam konkurs na promocję wzbudził spore kontrowersje, a klub z Cichej był jedynym podmiotem, który w nim wystartował.

4 mln złotych za pół roku promowania Chorzowa

- Klub będzie promował miasto m.in. na strojach I drużyny, na stadionie przy Cichej, w oficjalnej telewizji klubowej, w internecie, a także poprzez ponad 200 różnego rodzaju akcji skierowanych do dzieci, seniorów, kibiców i mieszkańców Miasta. Za zrealizowanie zadania Ruch otrzyma wynagrodzenie w wysokości 4 mln zł brutto płatne w miesięcznych transzach. Pierwsze wpływy z tytułu promocji Miasta mają trafić do Klubu na przełomie sierpnia i września – można przeczytać na oficjalnej stronie Ruchu Chorzów.

Na zrealizowanie tych zadań Niebiescy mają czas do 20 grudnia 2019 roku

Konkurs na promocję miasta wzbudził spore kontrowersje

O kontrowersyjnym konkursie na promocję Chorzowa pisaliśmy blisko miesiąc temu. Jego nazwa brzmiała „Promocja Miasta Chorzów poprzez sport podczas rozgrywek w co najmniej 3. lidze piłki nożnej mężczyzn organizowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej lub właściwy Wojewódzki Związek Piłki Nożnej” i – zdaniem chorzowskiego radnego Grzegorza Krzaka – tylko jeden podmiot mógł spełnić jego wymagania.

- Jest to ewidentne faworyzowanie konkursowe, wykluczanie wszystkich pozostałych, wypaczanie idei konkursu, nie mające nic wspólnego z odpowiednim traktowaniem środków publicznych – tłumaczył radny PiS.

Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. promocji i aktywizacji społecznej, tłumaczyła, że warunki konkursu nie zamykały drogi innym podmiotom.


- Nazwa jasno wskazuje, że do przetargu na promocję przez sport stanąć mogły kluby z co najmniej 3 ligi rozgrywkowej, co wprost oznacza, że o środki ubiegać mogły się także kluby 2 ligowe, 1 ligowe i te grające w Ekstraklasie – zapewniała pełnomocnik prezydenta.


Jeden z warunków konkursu mówił jednak o działaniach promocyjnych w trakcie meczów domowych w Chorzowie


 

Komentarze (3)    dodaj »

  • Roh

    Ludzka głupota nie zna granic. 4 miliony na 4 ligowy klub. Znowu beda sie bawic i wyplaty po 30 tys miesiecznie brac. To jest chore.

  • chorzowianin

    Przecież to była ustawka, a nie żaden konkurs! Ładna kasa, którą można o wiele lepiej wydać.

  • Endrju

    Na przykład na remonty mieszkań w Chorzowie. Masa rodzin czeka na mieszkania od miasta. Są (lista w UM Chorzòw) tylko ludzi nie stać na ich remont. 4 mln to ile by mieszkań trafiło do potrzebujących ludzi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również