Wiadomości z Chorzowa

Za nami Dzień Miodu w Górnośląskim Parku Etnograficznym! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-07-03 18:30

Dziś w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” świętowano Dzień Miodu. Uczestnicy poznali tradycje pszczelarskie na Śląsku, szerokie możliwości zastosowania miodu i spróbowali wyrobów pszczelarskich.

Dzień Miodu w chorzowskim skansenie

W niedzielę 3 lipca na terenie Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" odbyło się wydarzenie plenerowe „Dzień Miodu”. W godzinach od 12:00 do 17:00 uczestnicy mogli wziąć udział  w wielu atrakcjach, a w tym w licznych warsztatach, pokazach i degustacji.

W programie znalazły się między innymi pokazy wirowania miodu, czyli wydobywania go z plastra oraz lania świec woskowych, prezentacja sprzętu pszczelarskiego, w tym zabytkowego, oraz pokazy i warsztaty prac pszczelarskich. Dla najmłodszych uczestników Dnia Miodu przygotowano plenerowy pokaz teatralny.

Imprezie, którą poprowadził Marcin Janota, towarzyszyły konkursy wiedzy o miodzie i pszczołach a nagrody, w postaci słodkich upominków, ufundował Śląski Związek Pszczelarzy. Podczas całego wydarzenia było można nabyć wyroby pszczelarskie oraz miody. Na zakończenie imprezy usłyszeliśmy Kapelę Maliniorze.

Wydarzenie współorganizowane było przez Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” i Śląski Związek Pszczelarzy w Katowicach.

Zobaczcie, jak bawili się uczestnicy „Dnia Miodu”!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również