Wiadomości z Chorzowa

Za nami Sylwestrowa Moc Przebojów na Stadionie Śląskim!

  • Dodano: 2019-01-02 10:45, aktualizacja: 2019-01-03 11:32

Za nami Sylwestrowa Moc Przebojów! Stadion Śląski już dawno nie był tak rozśpiewany i roztańczony. Na scenie pojawiły się takie gwiazdy jak: Maryla Rodowicz, Michał Szpak, Cleo, Michał Wiśniewski, Sławomir i wiele innych.

Sylwestrowa impreza rozpoczęła się po godzinie 20 od występu Liz Mitchell, współzałożycielki zespołu Boney M. Takie hity jak „Daddy Cool” czy „Rasputin” rozgrzały publiczność zgromadzoną na w "Kotle czarownic". Później wystąpił zespół The Gypsy Band, którego hity „Volare” i „Bamboleo” przeniosły wszystkich do słonecznych Włoch.

Od lat niekwestionowaną królową polskiej sceny muzycznej jest oczywiście Maryla Rodowicz. Artystka pojawiła się na scenie aż trzy razy. Oprócz swoich największych hitów Maryla zachwyciła publiczność coverami piosenek "Conga” oraz "Kalashnikov".

Później na scenie pojawiły się takie gwiazdy jak: Michał Wiśniewski z zespołem Ich Troje, Cleo, Feel, Ewa Farna i Michał Szpak. Do tańca publiczność porwał zespół Enej, który w prezencie dał wszystkim „Kamień z napisem Love”. Na sylwestrowej zabawie nie mogło oczywiście zabraknąć przebojów grupy ABBA. Tym razem w postaci cover bandu "The Show A Tribute to ABBA"

Życzenia noworoczne na scenie złożyli Marszałek Województwa Śląskiego — Jakub Chełstowski, Prezydent Katowic — Marcin Krupa, Ola Kot z Radia ESKA, a także Prezes Zarządu Tauron — Filip Grzegorczyk.

- Dziękujemy za miłe słowa i życzymy Wam tego, czego sami sobie życzycie! Niech ten rok po prostu będzie najlepszym w waszym dotychczasowym życiu - powiedział Krzysztof Ibisz.

Równo o godzinie 24 wybrzmiał legendarny hit zespołu Queen "We Are The Champions” w wykonaniu Sławomira! Organizatorzy wydarzenia zrezygnowali z tradycyjnego pokazu sztucznych ogni o północy. Zamiast tego publiczność zgromadzona na Stadionie Śląskim mogła podziwiać niezwykły pokaz laserów.

- Było świetnie. Pierwszy raz wybrałem się na tak dużą imprezę i jestem pozytywnie zaskoczony. Masa gwiazd i świetny klimat. Cieszę się, że przywitałem Nowy Rok właśnie tutaj - mówił pan Rafał z Katowic.

Impreza w telewizji była transmitowana do godziny 1 w nocy. Aby koncert mógł się w ogóle odbyć, na Stadionie Śląskim powstała ogromna multimedialna scena o całkowitej powierzchni 630 metrów kwadratowych. Szerokość zabudowy scenicznej to 100 metrów a wysokość - 22 metry. Gospodarzami Sylwestrowej Mocy Przebojów 2018 była Telewizja POLSAT, Miasto Katowice i Województwo Śląskie, a organizatorami Stadion Śląski i firma Music Company.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również