Wiadomości z Chorzowa

Zabytkowe pojazdy przejadą przez Chorzów! Przed nami druga edycja „Chorzowskiego Klasyka”

  • Dodano: 2024-05-23 13:15

Mamy dobre wieści dla miłośników motoryzacji i zabytkowych pojazdów! Już w najbliższą sobotę odbędzie się druga edycja „Chorzowskiego Klasyka”. Pojazdy będzie można podziwiać stacjonarnie oraz w trakcie przejazdu ulicami miasta.

2. Chorzowski Klasyk

W sobotę 25 maja odbędzie się Zlot Pojazdów Zabytkowych - „2. Chorzowski Klasyk”, którego organizatorami są Automobilklub Śląski oraz Zespół Szkół Technicznych nr 2 im. M. Batko. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć piękne i niespotykane w dzisiejszych czasach na ulicach pojazdy. Podobnie, jak podczas zeszłorocznej edycji i tym razem samochody oraz motocykle przejadą w kolumnie ulicami naszego miasta. Spośród wszystkich biorących udział w wydarzeniu pojazdów publiczność wybierze te, które ich zdaniem zasługują na nagrodę w konkursie elegancji. Konkurs zostanie podzielony na trzy kategorie – jedną dedykowaną samochodom oraz dwie dedykowane motocyklom.

Nowa atrakcja drugiej edycji

Podczas drugiej edycji „Chorzowskiego Klasyka” na uczestników czeka dodatkowa atrakcja, której nie było w zeszłym roku! Jak przekazują organizatorzy wydarzenia, w dniu imprezy zostaną przeprowadzone trzy próby sportowe pokonywane na czas. Atrakcja jest kierowana do osób, które nie są przygotowane do uprawiania sportu samochodowego. Wynikiem końcowym każdego uczestnika będzie suma czasów wszystkich trzech prób. Najlepsi kierowcy otrzymają pamiątkowe puchary oraz nagrody.


Jeśli interesuje Was motoryzacja, a nie mieliście okazji wziąć udziału w zeszłorocznej edycji, koniecznie zajrzyjcie TUTAJ i zobaczcie, jakie piękne samochody zaprezentowano podczas „1. Chorzowskiego Klasyka”!

Zabytkowe pojazdy przejadą przez Chorzów! Przed nami druga edycja „Chorzowskiego Klasyka”

Sara SynowiecSara Synowiec
Źródło: Automobilklub Śląski, redakcja, fot. Jacek Knapik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również