Wiadomości z Chorzowa

Zaczynają na minusie – Ruch Chorzów znów ukarany

  • Dodano: 2019-08-09 15:45

To już taka nowa tradycja, że Ruch Chorzów rozpoczyna ligowe rozgrywki z ujemnymi punktami na koncie. Tym razem, przed pierwszym meczem w III lidze, Niebieskim odebrano dwa punkty.

Minus dwa punkty za niespełnienie w terminie kryterium finansowego

Ruch Chorzów otrzymał warunkową licencję na grę w III lidze – do końca lipca miał spłacić zobowiązania wobec byłych piłkarzy i trenerów, to około 800 tys. złotych. Z powodu kłopotów finansowych klub poprosił o przesunięcie terminu płatności zobowiązań. Komisja licencyjna wyraziła zgodę i chorzowianie mają czas na spłatę do końca września. Za „niespełnienie w terminie kryterium finansowego” nałożyła jednak na klub karę – Niebieskich pozbawiono dwóch punktów i ukarano grzywną w wysokości 3 tys. złotych. Działacze z Cichej mogą się jeszcze odwołać od decyzji komisji licencyjnej. 

Ruch Chorzów sprzedaje karnety, a kibice nadal prowadzą bojkot

Ruch Chorzów pierwszy mecz w III lidze rozegra dopiero 17 sierpnia. Pierwsze dwa spotkania zostały przełożone na prośbę Niebieskich. Na Cichej ruszyła już sprzedaż karnetów na nowy sezon, ale efekt może być mizerny. Kibice przypominają, że trwa bojkot obecnych władz klubu, a jednym z jego elementów jest niekupowanie biletów

- Klub na fali zwycięstwa wrzucił informacje o biletach oraz karnetach. Przypominamy jednak, że kibice Ruchu Chorzów, którym dobro klubu leży na sercu w tym roku nie kupują karnetów, ani biletów na mecze Niebieskich! Potrwa tak długo, jak długo klub będzie traktowany przez akcjonariuszy i miasto Chorzów jak 5 koło u wozu. Mamy dość napychania prywatnych kieszeni oraz olewanie przez działaczy czternastokrotnego Mistrza Polski – przypominają kibice w mediach społecznościowych.

Udany początek Niebieskich w Pucharze Polski

Podopieczni trenera Łukasza Berety zaliczyli udany początek sezonu. W rundzie wstępnej Pucharu Polski pokonali Skrę Częstochowa 2:1.

- Myślę, że będzie to bardzo pozytywny impuls do tego, aby ta drużyna się zgrała. Bo nawet w tym meczu nie graliśmy najgorzej, ale brakowało takiej czasem kropki nad „i”, jakiegoś dokładnego podania czy jakiegoś zawodnika, który by wziął ciężar gry na siebie, minął kogoś jeden na jeden i strzelił po prostu tę bramkę. Widać było, że po tym golu już dużo lepiej wyglądaliśmy. Te bramki nam bardzo dużo dają w strefie mentalnej zawodnika. Zwłaszcza ta pierwsza dodała nam skrzydeł o poszliśmy za ciosem – ocenił spotkanie dla klubowej strony trener Łukasz Bereta.

Trener Niebieskich dodał, że przed pierwszym ligowym spotkaniem nadal poszukuje wzmocnień. Zaznaczył, że chciałby jeszcze dwóch piłkarzy, ale tylko takich, którzy podniosą wartość drużyny. W przeciwnym razie postawi na zawodników z Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów.
 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • KSG

    Wzruszające.....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.