Wiadomości z Chorzowa

Zakaz wychodzenia z domów, zamknięte szkoły...Rząd może ogłosić LOCKDOWN już wkrótce!

 • Dodano: 2020-10-28 08:45, aktualizacja: 2020-10-28 08:55

Mimo tego, iż premier i minister zdrowia zapewniają, że totalny lockdown w Polsce to „ostateczna ostateczność” – coraz więcej wskazuje na to, że władze nie będą z nim czekały 2 tygodni od wprowadzenia ostatnich obostrzeń. Możliwe, że zamknięcie szkół, branży beauty możliwe będzie jeszcze w tym tygodniu!

Polska czerwoną strefą! Czy grozi nam MEGA-LOCKDOWN?! TOP 5 Silesia Flesz

Jak donosi Radio ZET i serwis money.pl – rząd rozważa całkowite zamrożenie kraju z powodu pandemii koronawirusa – czyli lockdown, którego wszyscy woleliby uniknąć – może stać się faktem i to w najbliższych dniach! Wtorek, 27 października przyniósł kolejny rekord zakażeń – ponad 16 tysięcy. Na rządowych szczeblach mogą więc zapaść kluczowe dla walki z pandemią decyzje – nie w najbliższych dniach, ale nawet godzinach!

Czy czeka nas zupełny lockdown? To może okazać się już w środę, 28 października wieczorem. Wtedy bowiem zebrać ma się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Czy zapadnie tam decyzja o zamrożeniu gospodarki? Wszystko zależeć może od liczby nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, jaką 28 października podadzą służby sanitarne. Dlaczego akurat środa może być kluczowa? Jak mówi informator serwisy money.pl – „(ąŚ) dopiero w połowie tygodnia służby osiągają pełne moce testowe, wtedy też wyniki są najbardziej miarodajne (ąŚ)”.

Serwis money.pl podaje także jak może wyglądać drugi lockdown w Polsce. Niewykluczone jest zamknięcie szkół, a także znany z wiosennej fali epidemii zakaz wychodzenia z domu bez wyraźnej przyczyny. Nieoficjalne przecieki co do kształtu nowych obostrzeń mówią także o zamknięciu salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Wspomina o nich nawet Konfederacja w swoich mediach społecznościowych. Politycy tego ugrupowania ostrzegają, że to ostatnie chwile na skorzystanie z usług branży beauty.

Nie ma na razie informacji co z branżą turystyczną i hotelarską oraz z centrami handlowymi.

Jak czytamy na łamach portalu money.pl, który jako pierwszy ujawnił możliwy scenariusz nowego lockdownu – propozycje nowych obostrzeń mogą być gotowe już w środę, 28 października wieczorem. Otwartym pozostaje pytanie kiedy zostaną ogłoszone – wg. portalu, premier Mateusz Morawiecki ma podjąć decyzję w tej sprawie w czwartek rano, a więc zmiany do publicznej wiadomości mogą być podane jeszcze tego samego dnia, lub w piątek.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Mirors Edge

  Szczerze gdyby nie strajk kobiet i upór rządu że się nie ugną to by nie doszło do tego widać że rząd ma kasy ponad więc dla nich zamrożenie gospodarki to nie problem bo nie robią zakupów jak przeciętny polak w markecie

 • MEGA

  I CO CI NOWY RZĄD DA, ZNIKNIE COVID???CO ONI CI MOGA ZAOFEROWAĆ PYTAM??

 • Ginter

  Obojętne kto, nic gorszego od pisu nie ma.

 • Ginter

  Mogą sobie ogłaszać co chcą, sprawy zaszły za daleko, pis won z tego kraju, dość!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.