Wiadomości z Chorzowa

Zakończyła się akcja poszukiwawcza na terenie zawalonego budynku przy ul. Dworcowej

  • Dodano: 2021-06-27 10:00, aktualizacja: 2021-06-27 14:31

W niedzielę przed godziną 8:00 zakończyła się akcja poszukiwawcza na terenie zawalonego budynku przy ul. Dworcowej. Jak poinformował chorzowski magistrat, grupa poszukiwawcza z Jastrzębia wraz z psami nie znalazła nikogo pod gruzami! 


W Chorzowie doszło do zawalenia kamienicy przy ul. Dworcowej

Wczoraj wieczorem doszło do zawalenia kamienicy przy ul. Dworcowej w Chorzowie. Jak poinformował chorzowski urząd miasta, zawalił się tył kamienicy przy ul. Dworcowej. To budynek prywatny, który przechodził remont. Na miejsce wysłano wszystkie służby, które przeczesywały gruzowisko. Akcja ratunkowa trwała przez prawie całą noc. Na szczęście Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Jastrzębia Zdroju oraz psy ratownicze nie natrafiły na nikogo pod gruzami.


Nadal trwa trudna akcja odgruzowania tego terenu

Do swoich domów mogą też wrócić ewakuowani mieszkańcy pobliskiej kamienicy. Część lokatorów noc spędziła u rodziny, części miasto zaoferowało nocleg. Nadal trwa trudna akcja odgruzowania tego terenu. 

- Dziękujemy za wytrwałą służbę i ciężką pracę wszystkim służbom obecnym na miejscu, a w szczególności strażakom oraz opiekunom wraz z psami z grupy poszukiwawczej z Jastrzębia - czytamy na stronie chorzowskiego magistratu.

Na razie nie wiadomo też, co było przyczyną zawalenia się budynku. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również