Wiadomości z Chorzowa

Zapisy na przejazd rowerowy na trasie Bytom-Chorzów-Katowice

  • Dodano: 2021-09-08 06:30, aktualizacja: 2021-09-08 06:35

W jaki sposób zamiana samochodu na rower może wpłynąć na miejską przestrzeń i środowisko? Wkrótce będzie można się o tym przekonać. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zorganizuje przejazd rowerowy na trasie Bytom-Chorzów-Katowice, który zakończy się na parkingu CINiBA. Celem będzie nie tylko promowanie zrównoważonych form przemieszczania się, ale także rozpowszechnianie idei mądrego współdzielenia przestrzeni. Wydarzenie odbędzie się w sobotę (18 września) w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Rejestracja uczestników już ruszyła!

Tydzień mobilności: Metropolia zorganizuje przejazd rowerowy, trwają zapisy

Przejazd rowerowy odbędzie się w sobotę o godz. 10. Rowerzyści wyjadą spod Urzędu Miasta w Bytomiu (ul. Parkowa 2), przejadą przez DK 79 i zakończą na parkingu CINiBA przy ul. Bankowej 2 w Katowicach. Kolumna rowerowa będzie się przemieszczać z prędkością 8-15 km/h, a całość zostanie zorganizowana z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Finisz przejazdu zostanie zwieńczony wspólnym zdjęciem i nagraniem klipu promującego zrównoważoną mobilność.

Przejazd ma na celu promowanie roweru jako alternatywnego i doskonałego sposobu przemieszczania się, a także zwrócenie uwagi na udział rowerzystów w ruchu miejskim. Finał na parkingu samochodowym też nie jest przypadkowy. Wydarzenie pokaże, o ile mniej przestrzeni zajmują rowerzyści w porównaniu z liczbą miejsc parkingowych, z których musieliby skorzystać jako kierowcy samochodów.

Rejestracja na przejazd rowerowy dostępna pod linkiem: https://bit.ly/3BN03Wb

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 roku, odbywająca się corocznie w dniach 16-22 września. Ideą kampanii jest zachęcanie mieszkańców do wybierania zdrowych, ekologicznych i zrównoważonych form transportu!

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy również zapoznać się z regulaminem: https://bit.ly/3zTzkqi

Komentarze (1)    dodaj »

  • déjà vu

    polska jest sto lot do zadku jeśli chodzi o scieżki rowerowe!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również