Wiadomości z Chorzowa

Zapobieganie przemocy wobec dzieci

  • Dodano: 2018-06-20 08:00, aktualizacja: 2018-06-20 08:08

Komenda Miejska Policji w Chorzowie we współpracy ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym i Ośrodkiem pomocy Społecznej zorganizował szkolenie dla dzielnicowych z Chorzowa i ościennych komend. Głównym jego celem było usprawnienie procedur i doskonalenie współpracy międzyinstytucjonalnej w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

W poniedziałek odbyło się kolejne szkolenie policjantów dzielnicowych w obszarze zapobiegania przemocy w rodzinie w szczególności przemocy wobec dzieci. Szkolenie zorganizowane zostało przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie we współpracy ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym i Ośrodkiem Pomocy Społecznej Celem szkolenia było usprawnienie procedur i doskonalenie współpracy międzyinstytucjonalnej w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Z uwagi na fakt, że Chorzowski Szpital ma charakter regionalny i trafiają do niego dzieci nie tylko z Chorzowa, ale również z miast ościennych w szkoleniu uczestniczyli również funkcjonariusze z   Bytomia, Świętochłowic i Piekar Śląskich.  Podczas szkolenia omówione zostały między innymi symptomy, mogące świadczyć o doznawaniu przez dziecko przemocy, które mają pomóc policjantom dzielnicowym w rozpoznawaniu tego zjawiska. Celem szkolenia było  także wypracowaniu procedur między policjantami i przedstawicielami szpitala, usprawniających zapobieganie krzywdzenia dzieci. Szkolenie stanowiło także okazję do wymiany doświadczeń w tym obszarze.

W zapobieganiu krzywdzeniu dzieci niezwykle istotna jest reakcja społeczeństwa. Nagłaśnianie problemu informowanie mieszkańców o występującym problemie, uwrażliwianie na występowanie zjawiska przemocy, tak aby żaden krzyk czy płacz dziecka nie pozostał niezauważony przez otoczenie. W ramach Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa prowadzona jest kampania społeczna "To nie musi się tak skończyć. Reaguj!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.