Wiadomości z Chorzowa

Zatrucie czadem w Chorzowie. Trzy osoby trafiły do szpitala

  • Dodano: 2023-02-10 10:15

W czwartek, 10 lutego, w Chorzowie doszło do groźnego zdarzenia. W wyniku uwolnienia tlenku węgla poszkodowane zostały trzy osoby.

Zatrucie czadem w Chorzowie

Czwartkowy wieczór mógł zakończyć się tragicznie dla rodziny mieszkającej w budynku przy ulicy Floriańskiej w Chorzowie. Jak podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, w czwartek, 9 lutego, o godz. 20.58 trzyosobowa rodzina zatruła się czadem.

- W wyniku uwolnienia tlenku węgla w mieszkaniu,  3 osoby ( 2 dziewczynki 11 i 13 lat oraz ich matka 43 lata) zostały poszkodowane – wskazuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.

Poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala. Jak podaje WCZK, o godz. 21:48 straż pożarna zakończyła działania w miejscu.

Czad to cichy zabójca

Przypomnijmy, że czad to cichy zabójca. Gaz ten jest bezbarwny, bezwonny, bezsmakowy i niezwykle trujący. Jako, że jest on błyskawicznie wchłaniany do krwiobiegu, co powoduje niedotlenienie organizmu, a to z kolei może prowadzić do śmierci.

Należy dodać, że każdego roku około 2 tysiące osób zostaje zatrutych tlenkiem węgla. Aby zabezpieczyć się przed zatruciem tlenkiem węgla, warto zainstalować w mieszkaniu czujnik. Należy także pamiętać o regularnym wietrzeniu pomieszczeń i dobrej cyrkulacji powietrza, a także o systematycznym sprawdzaniu drożności wentylacji i stanu kominów i urządzeń grzewczych


Źródło: WCZK

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również