Wiadomości z Chorzowa

Zatrucie tlenkiem węgla w Chorzowie. 32-latek trafił do szpitala!

  • Dodano: 2023-01-31 14:00

Wczoraj wieczorem w Chorzowie doszło do zatrucia czadem. Służby powiadomiła zaniepokojona żona poszkodowanego 32-latka, który stracił przytomność. Mężczyzna trafił na obserwację do szpitala. 

32-letni chorzowianin trafił do szpitala

W poniedziałek 30 stycznia w godzinach wieczornych chorzowskie służby otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie, który zasłabł w swoim mieszkaniu. Po pomoc zadzwoniła żona poszkodowanego. Do zdarzenia doszło w Chorzowie przy ul. Beskidzkiej 9. Na miejscu interweniowała Policja, Straż Pożarna oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. 

– O godzinie 19:50 było zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który zasłabł w swoim mieszkaniu. Zgłaszała to żona – potwierdził mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Jak się okazało, u 32-latka doszło do zatrucia tlenkiem węgla przez nieszczelny piecyk. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego udzielił mężczyźnie pierwszej pomocy medycznej, a następnie przetransportował go do szpitala w Siemianowicach Śląskich na obserwacje.

Objawy zatrucia tlenkiem węgla

Każdego roku w okresie grzewczym odnotowuje się rosnącą ilość pożarów i podtruć tlenkiem węgla. Nie należy bagatelizować objawów takich jak bóle i zawroty głowy, duszność, senność, osłabienie i przyspieszona czynność serca, ponieważ mogą one być sygnałem, że ulegamy zatruciu tlenkiem węgla. W takim przypadku należy niezwłocznie przewietrzyć mieszkanie i zasięgnąć porady lekarskiej.

Co zrobić, aby uniknąć zaczadzenia?

Tlenek węgla, czyli czad, jest bezwonny, bez smaku i niewidoczny, z tego powodu nazywa się go „cichym zabójcą”. Głównym źródłem zatruć w budynkach mieszkalnych jest niesprawność przewodów kominowych wentylacyjnych i dymowych, dlatego warto zadbać o okresowe przeglądy i czyszczenie przewodów kominowych oraz sprawdzenie instalacji wentylacyjnej. 

Dla bezpieczeństwa warto zamontować w swoim domu lub mieszkaniu czujkę tlenku węgla, która w razie potrzeby może uratować nam życie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również