Wiadomości z Chorzowa

Zespół Dżem produkuje dżem! To sposób na koronawirusowy lockdown

  • Dodano: 2021-03-18 06:45, aktualizacja: 2021-03-17 21:55

Dżem to jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej. Choć został założony w Tychach, to jego frontman i charyzmatyczny wokalista Ryszard Riedel pochodził właśnie z Chorzowa. W pandemicznej rzeczywistości, kiedy niemożliwa stała się organizacja koncertów i innych artystycznych wydarzeń muzycy postanowili się przekwalifikować. Zamiast grać, zdecydowali się na produkcję dżemu.


- Koncerty, spotkania z Wami, wszystko to, co napędzało nas – Dżem – i dawało siłę, satysfakcję i poczucie, że to, co robimy, ma sens zostało w pierwszej kolejności mocno utrudnione, a wręcz uniemożliwione. Paradoksalnie, po wielu latach w zasadzie ciągłego koncertowania i bycia "w trasie", to zatrzymanie pozwoliło nam jednak chwilę odpocząć, zregenerować się, przemyśleć kilka ważnych spraw i zacząć realizować pomysły, które w głowach krążyły od bardzo dawna – napisali muzycy z zespołu Dżem na swoim facebookowym fanpage’u.

Pomimo lockdownu instytucji kultury i wielu obostrzeń zespół przystąpił do pracy nad nowym materiałem.

- Odświeżamy w głowach pomysły, odczytujemy notatki i zapiski z szufladek, tworzymy, próbujemy, poprawiamy, nagrywamy, słuchamy, znowu poprawiamy, próbujemy... i tak dalej i tak dalej – informują.

Przygotowali także pewien smaczny „gadżet”. Zdecydowali się na produkcje własnego dżemu. Skąd taki pomysł?

- Niejednokrotnie po koncertach dostawaliśmy od Was jako dowód sympatii słoiczek pysznego domowego przetworu, produkt ten gościł również na okładce zapisu "Spodkowego" koncertu z 92 r., a nawet w jednej z naszych piosenek z płyty "2004". Tym razem to my chcielibyśmy zaproponować Wam gadżet w postaci serii przepysznych, ekologicznych Dżemowych dżemów – wyjaśniają muzycy.

Dżemy od zespołu Dżem produkowane są w kilku smakach: malinowym, truskawkowym, porzeczkowym, a nawet agrestowym.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.