Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" przyjechał do Chorzowa

  • Dodano: 2019-03-28 08:15, aktualizacja: 2019-03-28 07:20

Po koncercie na Zaolziu, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" przyjechał do Chorzowa.

W taki sposób tancerze, muzycy i uczniowie szkół hadynowskich świętowali 100. rocznicę urodzin legendarnego założyciela zespołu.

26 marca o godzinie 11:00 w SP nr 25 przy ul. Głównej 21 rozpoczął się koncert edukacyjny dla uczniów i mieszkańców Maciejkowic.

Rok Stanisława Hadyny

Decyzją Sejmiku Województwa Śląskiego ubiegłej kadencji (z dnia 13 listopada 2018 roku), 2019 został ogłoszony Rokiem Stanisława Hadyny. Uroczyste obchody 100-lecia urodzin swojego założyciela Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zainaugurował 4 stycznia, koncertem kolęd i pastorałek w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Wiśle. W wydarzeniu wziął udział Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Przez cały rok Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaplanował różnorodne przedsięwzięcia artystyczne i edukacyjne, które będą formą uczczenia pamięci Stanisława Hadyny i oddania hołdu Jego wieloletniej pracy artystycznej. To także wyraz wielkiego uznania za całokształt twórczości, bezcenny wkład w utrwalanie i tworzenie wartości w kulturze polskiej i europejskiej w zakresie tradycyjnej muzyki ludowej. Wśród najważniejszych wydarzeń znajdą się m.in. koncerty w całej Polsce, w tym edukacyjne dla dzieci i młodzieży ze specjalnym programem nawiązującym do twórczości Stanisława Hadyny. W atrakcyjnej dla młodego widza, multimedialnej formie „lekcji hadynowskiej” artyści Zespołu „Śląsk” będą przypominać najmłodszej publiczności kim był i co po sobie zostawił założyciel Zespołu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.