Wiadomości z Chorzowa

Złodziej okradł umierającą kobietę

  • Dodano: 2021-02-02 11:30

30 stycznia 2021 r. na ulicach Chorzowa rozegrał się dramat, a w zasadzie dwa, bowiem chodzi o życie ludzie i przerażający brak skrupułów. Około godziny 11 w na ulicy Krzywej zasłabła kobieta. Kiedy ratownicy medyczni udzielali jej pomocy, złodziej postanowił ją okraść.


Chorzów: Złodziej ukradł torebkę umierającej kobiecie

Kiedy doszło do nagłego zatrzymania krążenia u 72-letniej kobiety, ratownicy medyczni, którzy zostali wezwani na miejsce zdarzenia, przystąpili do reanimacji. Jeden z gapiów postanowił wykorzystać sytuację i niepostrzeżenie ukraść torebkę należącą do umierającej kobiety. Pomimo wysiłków medyków, nie udało się jej uratować. Ratownicy w pełnym emocji facebookowym poście opisali całą sytuację. 

W ferworze walki, działań medycznych i przenoszenia pacjenta do karetki gdzie kontynuowano czynności ratunkowe doszło do kradzieży torby pacjentki która leżała na ulicy obok pacjentki. Jakim trzeba bym "czymś" żeby w takiej chwili myśleć i ostatecznie okraść umierającego człowieka w chwili gdy toczy się walka o jego życie? – wskazuje Śląski Sanitariusz.

Trwa śledztwo w tej sprawie

Sprawa została zgłoszona policji, a śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu policji II w Chorzowie.

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać kobietę ze zdjęcia lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jej tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami II komisariatu w Chorzowie pod nr tel. 47 85 456 10, lub pod adresem e-mail: kp2@chorzow.ka. policja.gov.pl – apeluje chorzowska policja.

Okazuje się, że zdarzenie zostało nagrane. Jak wskazuje chorzowska policja, w toku podjętych działań mundurowi ustalili świadka, który zarejestrował przebieg zdarzenia. W trakcie analizy zapisu policjanci uzyskali wizerunek kobiety, która w rękach trzyma granatową torebkę. W chwili zdarzenia ubrana była w szara kurtkę, spodnie koloru ciemnego, na twarzy miała założona maseczkę koloru białego, na głowie miała czapkę koloru ciemnego.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Lola

    Kilkanaście lat temu to nikt nawet nie zainteresował się człowiekiem leżącym na ulicy, tylko złodzieje!

  • Markieł

    niesamowite... w głowie się nie mieści by człowiekowi coś takiego do głowy wpadło. "Okazja" czyni złodzieja...

  • Bodyguard

    Kilka miesięcy temu byłem świadkiem zasłabnięcia w markecie starszego mężczyzny, bylo to o godz 6 rano. Tłum rzucił się na maseczki, facet osunął się na ziemię a reszta ferajny deptała po nim byle załapać się na maseczkę w promocji. Całkowite zezwierzęcenie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.