Wiadomości z Chorzowa

Zmarł Andrzej Kowalczyk, aktor Teatru Rozrywki

  • Dodano: 2021-03-18 13:45

Aktor Andrzej Kowalczyk był związany ze śląską sceną artystyczną. Zasłynął takimi rolami jak Tewje Mleczarz w "Skrzypku na dachu", Piłat w "Jesus Christ Superstar", Pułkownik Wareda w spektaklu "Dyzma – musical", Peron w musicalu "Evita", czy Sir Danves Carew w musicalu "Jekyll & Hyde". 


Zmarł Andrzej Kowalczyk, aktor Teatru RozrywkiO śmierci artysty poinformował Teatr Rozrywki, w którym pracował ponad dwadzieścia lat.

- Straciliśmy w Andrzeju niezwykle wrażliwego aktora i serdecznego kolegę, zawsze gotowego do pomocy. Łagodność, spokój, życzliwość – takim Go pamiętamy.
Żonie, synowi i wszystkim bliskim składamy najgorętsze wyrazy współczucia – czytamy w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych przez dyrekcję i zespół Teatru Rozrywki.

Dwie dekady w Teatrze Rozrywki

Jak podkreśla Chorzów Miasto Kultury, aktor był lubiany przez kolegów z zespołu i publiczność, miał w swoim dorobku szereg ról, którymi trwale zapisał się w historii chorzowskiej sceny. Będzie dzięki nim długo i dobrze pamiętany. 

Warto dodać, że aktor związał się z Teatrem Rozrywki ponad dwie dekady temu. Po śmierci Stanisława Ptaka został zaangażowany do roli Tewjego Mleczarza w musicalu "Skrzypek na dachu". 

- Sądził, że będzie to doświadczenie ulotne, trwające ledwie chwilę. Choć miał nadzieję, że trochę Tewjego pogra, w najśmielszych myślach nie zakładał. że zrośnie się z tą postacią na z górą piętnaście sezonów... Kto dziś pamięta, że do obsady musicalu trafił. przyjmując niewielką rolę Żyda? Potem był jeszcze żebrakiem Naumem i Policjantem. Kilka razy pojawił się też w kostiumie Rabina, zastępując chorego Edwarda Skargę – czytamy w informacji opublikowanej przez Chorzów Miasto Kultury.

Kowalczyk grał też w filmach i serialach

Andrzej Kowalczyk miał w swoim artystycznym życiu także epizod filmowy, bowiem grał zarówno w filmach kinowych, jak i produkcjach telewizyjnych, m.in. w filmach "Na straży swej stać będę" i "Śmierć jak kromka chleba" Kazimierza Kutza oraz serialach "Blisko, coraz bliżej", "Rodzina Kanderów" i "Święta wojna".

Zmarł w nocy z 17 na 18 marca, w wieku 68 lat.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Tur

    Spoko gostek był, miałem przyjemność pracować razem na jednej scenie.

  • Ludek

    Bardzo smutno :'(

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.